Márquez dominuje w kwalifikacjach

Marc Márquez potwierdził swoją dominację w sesji kwalifikacyjnej przed GP Ameryk. Drugi był Dani Pedrosa, a pierwszy rząd w jutrzejszym wyścigu uzupełni Stefan Bradl.

FP4

W świetny sposób sesję rozpoczął Jorge Lorenzo. Po pierwszej serii okrążeń to właśnie on był na prowadzeniu. Jednak już po kilku chwilach lepszy czas od Hiszpana uzyskał Valentino Rossi oraz Andrea Dovizioso, którego pobić nie był w stanie Marc Márquez. Jak się okazało mistrz świata popełnił kolejny błąd. Na pierwszym kółku za późno odhamował do pierwszego zakrętu, a na kolejnym zjechał na krawężnik i o mały włos nie wypadłby z motocykla.

Korzystając z drobnych kłopotów swojego kolegi z zespołu na pierwsze miejsce wskoczył Dani Pedrosa. Na szybkim okrążeniu był także Cal Crutchlow, ale Brytyjczyk z bliżej nieznanych powodów zwolnił w trzecim sektorze.

Marc Márquez w połowie sesji pokazał wszystkim miejsce w szeregu uzyskując czas o prawie sekundę lepszy od Daniego Pedrosy.

Pod koniec sesji w świetnym miejscu znalazł się Andrea Iannone. Włoch „holował” się za Danim Pedrosą i po jednym okrążeniu wskoczył na trzecie miejsce. Natomiast po kolejnym znalazł się przed Hiszpanem w wynikach.

Wyniki: LINK

Q1

Chyba jednym z największych pechowców sesji kwalifikacyjnej można nazwać Yonnego Hernandeza, który już na pierwszym okrążeniu miał problemy z motocyklem.

Początkowo Alvaro Bautista (jedyny na motocyklu specyfikacji fabrycznej w Q1) i Scott Redding z zespołu Fausto Gresiniego byli na dwóch pozycjach premiowanych awansem do Q2, ale dobre czasy uzyskiwał zarówno Nicki Hayden jak i Aleix Espargaro i Hiszpan faktycznie wskoczył na drugie miejsce.

Aleix Espargaro nie wyjechał na tor w ostatnich minutach. Trzeba przyznać, że miał dość dużą przewagę nad Scottem Reddingiem, ale zawsze istniało ryzyko, że ktoś będzie w stanie poprawić jego czas. Tak też się działo, bo w pierwszym sektorze Brytyjczyk miał rekord, w drugim również, ale w trzecim sektorze stracił prawie dwie dziesiąte i nie zdołał odrobić tego w czwartym sektorze.

Wyniki: LINK

Q2

Nikt się nie oszczędzał od samego początku sesji. Wszyscy zawodnicy skorzystali z najmiększych im dostępnych opon. Jako pierwszy okrążenie pomiarowe skończył Jorge Lorenzo i Hiszpan uzyskał naprawdę dobry czas, ale Marc Márquez uzyskał wynik o 0,5 sekundy lepszy od niego.Chociaż podczas tego kółka mistrz świata nie ustrzegł się błędów.

Podczas wykonywania drugiego okrążenia praktycznie cała stawka była lepsza od Márqueza, ale jedynie w pierwszym sektorze. Wówczas motocyklista dosiadający Hondy wykonywał najszybsze okrążenie w historii toru COTA, oczywiście jeśli chodzi o motocykle.

W ostatnich minutach świetnie jechał Dovizioso, ale finalnie skończył okrążenie na siódmym miejscu. Natomiast Aleix Espargaro przeskoczył na trzecie miejsce. Za reprezentantem Yamahy uplasował się Jorge Lorenzo i Valentino Rossi.

Kolejnym pechowcem sesji kwalifikacyjnej okazał się Cal Crutchlow, którego napotkały problemy techniczne z motocyklem. Pojawiły się one w najważniejszym momencie sesji kwalifikacyjnej.

Wyniki: LINK

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league