Ratajczak wygrywa wyrównany wyścig Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak pozostaje niepokonany w cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Lider klasyfikacji generalnej przez większość sobotniego wyścigu na Torze Poznań musiał odpierać ataki ze strony Łukasza Byśkiniewicza.

Ratajczak dzień wcześniej wywalczył pole position i utrzymał prowadzenie przed Marcinem Fedderem. Już na starcie dołączył do nich Byśkiniewicz, wyprzedzając samochód innej klasy. Ratajczak i Byśkiniewicz sprawnie pięli się w górę klasyfikacji generalnej wyścigu, natomiast Fedder spadł na pierwszym okrążeniu za Grzegorza Grzybowskiego.

Gdy stawka łączonego wyścigu się uformowała, Ratajczak i Byśkiniewicz jechali jeden za drugim. Debiutujący w ten weekend dziennikarz telewizyjny wywierał presję na liderze wyścigu i podjął kilka prób ataku – przymierzając się do ostatniej próby w końcówce wyścigu popełnił jednak błąd i wbił niewłaściwy bieg, przez co stracił 10 sekund i drugie miejsce na rzecz Feddera.

Pomimo zaciętości wyścigu, Ratajczak przekroczył więc linię mety z przewagą ponad sześciu sekund nad resztą stawki. Byśkiniewicz pozostał na podium, a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Siadkowski, Grzegorz Grzybowski i Marcin Siadkowski.

Drugi wyścig pucharu Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w niedzielę na 16:20.

P Nr Kierowca Rezultat
1 75 Krzysztof Ratajczak 15 okr.
2 35 Marcin Fedder + 6,220
3 55 Łukasz Byśkiniewicz + 10,826
4 25 Krzysztof Siadkowski + 1 okr.
5 45 Grzegorz Grzybowski + 1 okr.
6 15 Marcin Siadkowski + 1 okr.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league