Niesamowity weekend dla Fastline Racing Academy

Między minionym czwartkiem a niedzielą nasz zawodnik Mariusz Miękoś startujący w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na Torze Poznań za kierownicą Lamborghini Super Trofeo EVO II ukończył wszystkie treningi, kwalifikacje i oba wyścigi rund 1 i 2 na pierwszych miejscach, nie oddając prowadzenia nawet na chwilę.

Mariusz wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu na Torze Poznań w klasie D4 +3500 z najszybszym czasem 1:31, zachowując niesamowitą powtarzalność i trzymając bardzo dobre tempo przez cały 25-cio minutowy sobotni i 20-minutowy niedzielny sprinterski wyścig.

„…To był bardzo szybki weekend w moim wykonaniu i cieszę się, że w 100% zrealizowałem cele, jakie postawił przede mną mój zespół – szybkie tempo i równą jazdę. Tempo w wyścigu było kwalifikacyjne, ale największym sukcesem jest przejechanie aż dziewięciu kolejnych z trzynastu okrążeń równym czasie 1:32:2-1:32:7, czyli mieszcząc się w zaledwie 0,5 sekundy różnicy. Nie wiem, czy komukolwiek wcześniej to się udało, a właśnie powtarzalność była jednym z celów treningowych tego startu. Mieliśmy najszybsze wszystkie wyjazdy na tor zgarniając dwa Pole Position i dwa puchary za P1. Teraz ostatnie treningi na symulatorze i już od czwartku zaczynamy testy, treningi i ściganie na legendarnym Paul Ricard. To będzie wymarzony Dzień Dziecka!...” – powiedział Mariusz Miękoś.

Runda 1 i 2 WSMP, okazały się perfekcyjnym treningiem i przygotowaniem dla Mariusza przed najbliższymi wyścigami w najszybszej pucharowej serią na świecie - Lamborghini Super Trofeo Europe w której będzie ścigał się już 2 czerwca na torze Formuły 1 Paul Ricard we Francji.

Harmonogram wyścigów:

2–4 czerwca Circuit Paul Ricard
29 czerwca–1 lipca Circuit de Spa-Francorchamps
28–30 lipca Nürburgring
15–17 września Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo
13-14 listopada Autodromo Vallelunga Piero Taruffi
16–17 listopada Autodromo Vallelunga Piero Taruffi, Lamborghini Super Trofeo World Final

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze