Boruszak w końcu wygrywa w Super S Cup, Alejski z tytułem

Robert Boruszak sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w Wyścigowych Mistrzostwach Polski OMM Drive Super S Cup. Tegoroczny debiutant pokonał w piątkowym wyścigu na Torze Poznań Bartosza Palusko oraz Adriana Lewandowskiego.

Z pole position startował ubiegłoroczny mistrz Jacek Cichopek, lecz już w trzecim zakręcie prowadzenie odebrał mu Palusko. Rybniczanina wyprzedził na pierwszym okrążeniu także Adrian Lewandowski, który pozostał tym samym na drugiej pozycji. Po starcie z 13. pola, dwie lokaty zyskał Bartosz Alejski, z kolei jego rywal w walce o tytuł Tomasz Pawlaczyk awansował na piąte miejsce.

Znakomicie wyścig z ósmego pola rozpoczął Robert Boruszak, który zyskał dwie pozycje na pierwszym okrążeniu, na koniec drugiego kółka był czwarty, a po trzech miał już przed sobą tylko prowadzącego Palusko. Boruszak szybko zabrał się do ataku i wywalczył prowadzenie na szóstym okrążeniu i nie oddał go już do samego końca, by po raz pierwszy w sezonie 2020 stanąć na najwyższym stopniu podium Super S Cup.

Presję na Palusko zaczął następnie wywierać Lewandowski, a na ostatnim okrążeniu przypuścił atak w trzecim zakręcie i na chwilę znalazł się z przodu, lecz już w kolejnym zakręcie Palusko odzyskał drugą lokatę i finiszował 0,558 sekundy przed zwycięzcą poprzedniego wyścigu.

Na czwartej pozycji do mety dojechał Tomasz Pawlaczyk, pokonując Jakuba Kojdera. Przy szóstej pozycji i dodatkowych punktach za najszybsze okrążenie dla Bartosza Alejskiego nie wystarczyło to jednak, aby wydłużyć walkę o tytuł do ostatniego dnia. Mając przewagę 25 punktów przy 17 możliwych do zdobycia przez Pawlaczyka, Alejski już dzisiaj może świętować swój największy sukces w karierze.

Za mistrzem serii uplasowali się Tomasz Augustyniak oraz Jakub Glasse, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili Toon Knapen i Michał Molski. Startujący z pole position Jakub Cichopek nie uniknął problemów i spadł na ostatnie miejsce, by ostatecznie finiszować jako 12.

Finał sezonu Super S Cup odbędzie się w sobotę o 10:45.