Wyjątkowy dzień dla polskiego sportu samochodowego – narodziny programu #RacingForPoland

Utworzenie nowej polskiej ekipy wyścigowej „RacingForPoland” stało się rzeczywistością, niespełna trzy tygodnie po ogłoszeniu tego faktu w trakcie wyścigu 24h Le Mans. Załoga składa się z dwóch zawodników Automobilklubu Wielkopolski.

W czwartek, 6 lipca, tuż po wyjeździe z fabryki, Ligier JSP3 w brawach nowego zespołu zaliczył swoje pierwsze testowe okrążenia na torze Magny-Cours we Francji.

Pod szczególną opieką francuskiego zespołu N'Race i we współpracy z konstruktorem Ligier, samochód ekipy „RacingForPoland” staje się orężem w pierwszym etapie wieloletniego programu, którego celem będzie wystawienie samochodu w barwach Polski do największego na świecie wyścigu 24h Le Mans.

Będzie to wspaniała okazja do zaprezentowania polskiej jakości pracy, polskich kierowców, inżynierów, mechaników i studentów szkolących się w ramach wieloletniego programu sportowego, a także do zaproszenia turystów z całego świata do przyjazdu na wakacje pod hasłem „Visit Poland”, nagłośnienia wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych, promocji polskich marek i produktów na światowym rynku w najbardziej dynamiczny i efektowny sposób.

Dumny z reprezentowania wizerunku Polski program sportowy „RacingForPoland” przeniesie naszą pasję na arenę wyścigów międzynarodowych w biało-czerwonych barwach.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league