Mateusz Tokarski gotowy na kolejną rundę 318is Cup PL

20-letni Mateusz Tokarski liczy na kontynuację dobrej serii, jaką rozpoczął miesiąc temu na Torze Poznań, kiedy stanął na podium obu wyścigów pucharu 318is Cup PL.

Tokarski dołączył do serii rangi mistrzostw kraju w trakcie sezonu, co przekreśliło jego szanse na podium klasyfikacji generalnej. Mimo to, pilanin plasuje się w połowie stawki 27 kierowców i zdążył pokazać, że będzie groźnym rywalem w walce o zwycięstwa w kolejnych wyścigach.

„Do poprzedniego weekendu przystępowaliśmy w roli debiutantów, nie wiedząc czego się spodziewać” – komentował Tokarski. „Szybko jednak okazało się, że tempo, jakim dysponujemy, plasuje nas w tej stawce bardzo wysoko, czego najlepszym dowodem było trzecie miejsce w kwalifikacjach”.

Tokarski ukończył oba czerwcowe wyścigi na trzecim miejscu, a dzięki zdobytemu doświadczeniu liczy na walkę o jeszcze wyższe lokaty: „Gdy samochody są teoretycznie równe sobie, trzeba dobrze znać swoich rywali i mieć do nich zaufanie na torze. Niestety przekonałem się o tym podczas drugiego wyścigu, kiedy jeden z rywali jechał bardzo agresywnie i uszkodził mój samochód. Straciłem przez to szansę na walkę o jeszcze lepszy wynik, ale wiele się nauczyłem i pomoże mi to w nadchodzący weekend”.

Wyścigi 318is Cup PL odbędą się w sobotę i niedzielę.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league