Gosia Rdest przed drugą rundą Alpine Europa Cup

W najbliższy weekend odbędzie się druga runda europejskiego pucharu Alpine. Gosia Rdest i jej 19 rywali zmierzy się na francuskim torze Magny-Cours.

Obiekt w Burgundii zaczynał jako tor kartingowy otworzony w 1961 roku. Z biegiem lat został on powiększony i rozbudowany, czego efektem kulminacyjnym było pojawienie się Formuły 1 w sezonie 1991. Co prawda ostatni wyścig F1 miał tu miejsce w 2008 roku, to Circuit de Nevers Magny-Cours dalej pełni niezwykle ważną rolę na europejskiej scenie. Runda Alpine Europa Cup towarzyszyć będzie zmaganiom GT World Challenge Europe, a we wrześniu pojawią się tu zawodnicy World Superbike. Na dodatek Magny-Cours to zagłębie motorsportowe Francji. Swoje siedziby i fabryki mają tutaj tak uznani producenci aut wyścigowych jak ORECA, Ligier czy Mygale.

Po dwóch wyścigach w weekend wielkanocny na torze Nogaro, Gosia Rdest zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Żyrardowianka jest jednak pewna, że na torze w Burgundii będzie w stanie powalczyć o wyższe pozycje.

Gosia o starcie: „Bardzo dobrze wspominam Magny-Cours pod względem tego jak mi się tam jechało. Wyścigi może nie poszły rok temu po mojej myśli, ale wyciągnęłam nauczkę z tamtego weekendu. Na Nogaro mogliśmy się przekonać jak piekielnie mocna jest stawka w pucharze Alpine. Wiem jednak, że z weekendu na weekend czuję się coraz mocniejsza, więc jak wszystko będzie dobrze, to moje auto z numerem 3 będzie prezentować się na wysokich pozycjach”.

Ze względu na to, że grafik najbliższego weekendu na Magny-Cours jest wypełniony po brzegi, kierowców Alpine Europa Cup zobaczymy w akcji od czwartku do soboty.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league