Młodzi kartingowcy z Radomia punktują w Toruniu

Bracia Antoni i Franciszek Bal oraz Antoni Lenart z powodzeniem wystartowali w miniony weekend w wyścigach podwójnej, piątej i szóstej rundy serii Rok Cup Poland w Toruniu.

11-letni Antoni Bal i Antoni Lenart w sobotę punktowali odpowiednio w trzech i dwóch wyścigach klasy Junior Rok GP, a w niedzielę jeszcze bardziej podkręcili tempo, punktując we wszystkich czterech biegach. Sobotnie zawody młodzi radomianie zakończyli odpowiednio na 15. i 17., a niedzielne na 14. i 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej sezonu zajmują z kolei 13. i 21. lokatę.

Punkty we wszystkich czterech biegach finałowych klasy Mini Rok w Toruniu wywalczył także zaledwie dziewięcioletni Franciszek Bal, który zakończył weekend widowiskowo przebijając się z dziewiętnastej na dwunastą lokatę w ostatnim wyścigu zawodów. Na rundę przed końcem sezonu Franek zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatnie tegoroczne zawody Rok Cup Poland odbędą się za dwa tygodnie w Bydgoszczy.

Młodzi podopieczni wystawianej przez Motorsport Solutions ekipy Kratki.com sezon 2021 zakończą we Włoszech, gdzie już kilkakrotnie imponowali wysokimi pozycjami w wyścigach prestiżowej serii Rok Cup Italy. W październiku czekają ich m.in. finały światowe na legendarnym torze w Lonato.

Antoni Bal: „Treningi pokazały, że mamy bardzo dobre tempo i choć wyścigi nie do końca poszły po mojej myśli, to jednak to był solidny weekend. Wiemy też, co możemy jeszcze poprawić i nie możemy doczekać się ostatniej rundy w Bydgoszczy”.

Antoni Lenart: „To były udane zawody. Podkręcałem tempo z wyjazdu na wyjazd, sporo walczyłem z innymi, bardziej doświadczonymi kierowcami i wiele się w ten weekend nauczyłem”.

Franciszek Bal: „To był trudny weekend, ale zakończył się dla mnie bardzo udanym, ostatnim biegiem. Nie było łatwo, ale przebiłem się z 19. na 12. miejsce, a po drodze naprawdę świetnie się bawiłem”.

Jakub Wysocki: „Podwójna runda oznaczała, że to był bardzo intensywny weekend, ale cała ekipa wykonała świetną pracę, a nasi młodzi kierowcy sięgnęli po punkty niemal we wszystkich biegach, w których startowali. Po drodze mieliśmy trochę przygód, ale cała trójka pokazała pazur i świetne tempo, co bardzo nas cieszy i jest dobrą rozgrzewką przed intensywną końcówką sezonu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league