Młodzi kartingowcy z Radomia punktują w Toruniu

Bracia Antoni i Franciszek Bal oraz Antoni Lenart z powodzeniem wystartowali w miniony weekend w wyścigach podwójnej, piątej i szóstej rundy serii Rok Cup Poland w Toruniu.

11-letni Antoni Bal i Antoni Lenart w sobotę punktowali odpowiednio w trzech i dwóch wyścigach klasy Junior Rok GP, a w niedzielę jeszcze bardziej podkręcili tempo, punktując we wszystkich czterech biegach. Sobotnie zawody młodzi radomianie zakończyli odpowiednio na 15. i 17., a niedzielne na 14. i 15. miejscu. W klasyfikacji generalnej sezonu zajmują z kolei 13. i 21. lokatę.

Punkty we wszystkich czterech biegach finałowych klasy Mini Rok w Toruniu wywalczył także zaledwie dziewięcioletni Franciszek Bal, który zakończył weekend widowiskowo przebijając się z dziewiętnastej na dwunastą lokatę w ostatnim wyścigu zawodów. Na rundę przed końcem sezonu Franek zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatnie tegoroczne zawody Rok Cup Poland odbędą się za dwa tygodnie w Bydgoszczy.

Młodzi podopieczni wystawianej przez Motorsport Solutions ekipy Kratki.com sezon 2021 zakończą we Włoszech, gdzie już kilkakrotnie imponowali wysokimi pozycjami w wyścigach prestiżowej serii Rok Cup Italy. W październiku czekają ich m.in. finały światowe na legendarnym torze w Lonato.

Antoni Bal: „Treningi pokazały, że mamy bardzo dobre tempo i choć wyścigi nie do końca poszły po mojej myśli, to jednak to był solidny weekend. Wiemy też, co możemy jeszcze poprawić i nie możemy doczekać się ostatniej rundy w Bydgoszczy”.

Antoni Lenart: „To były udane zawody. Podkręcałem tempo z wyjazdu na wyjazd, sporo walczyłem z innymi, bardziej doświadczonymi kierowcami i wiele się w ten weekend nauczyłem”.

Franciszek Bal: „To był trudny weekend, ale zakończył się dla mnie bardzo udanym, ostatnim biegiem. Nie było łatwo, ale przebiłem się z 19. na 12. miejsce, a po drodze naprawdę świetnie się bawiłem”.

Jakub Wysocki: „Podwójna runda oznaczała, że to był bardzo intensywny weekend, ale cała ekipa wykonała świetną pracę, a nasi młodzi kierowcy sięgnęli po punkty niemal we wszystkich biegach, w których startowali. Po drodze mieliśmy trochę przygód, ale cała trójka pokazała pazur i świetne tempo, co bardzo nas cieszy i jest dobrą rozgrzewką przed intensywną końcówką sezonu”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze