Biliński zostaje w ekipie Trident na kolejny sezon FRECA

Zespół Trident potwierdził, że Roman Biliński zaliczy drugi sezon startów w mistrzostwach FRECA, w których zadebiutował w ubiegłym roku.

FRECA, znana również jako Formula Regional EU by Alpine, to seria mająca swoje wyścigi w Europie, w której startują zarówno profesjonalni, jak i amatorscy kierowcy. Biliński zadebiutował w tych mistrzostwach w ubiegłym roku i wiadomo już, że zaliczy kolejny sezon startów w niezmienionych barwach.

Polski kierowca wywalczył w 2022 roku jedno podium, stając na jego najniższym stopniu podczas pierwszego wyścigu na Węgrzech na torze Hungaroring. Mistrzostwa ukończył na 18. miejscu w klasyfikacji, w której znalazło się 40 kierowców. 17 zdobytych punktów pozwoliło mu odnotować także ósmą lokatę wśród debiutantów.

„Jestem naprawdę podekscytowany, że zostaję z Trident na kolejny sezon” – powiedział Biliński. „W ubiegłym roku wyzwanie było duże ze względu na pierwszy rok w mistrzostwach dla nas, ale teraz nadszedł czas, aby wykorzystać wszystko, czego się wspólnie nauczyliśmy i naprawdę naciskać w tym sezonie”.

Z kolei Maurizio Salvadori, szef zespołu Trident, dodał: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy kontynuować współpracę z Romanem w nadchodzącym sezonie Formula Regionalnal. Po zakończeniu naszego pierwszego roku w serii, zapewnienie pewnej ciągłości projektu poprzez przedłużenie współpracy z jednym z kierowców, którzy już ścigali się z Trident w 2022 roku, było dla nas kluczowe. Roman jako debiutant pokazał wielki talent i potencjał. Bardzo dobrze zintegrował się również z zespołem i jego metodami pracy. Kontynuacja współpracy wydawała się być dla nas naturalnym wyborem”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Trident

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze