Maciej Gładysz wygrywa w Formule 4

Startując z pole position i prowadząc od startu do mety 16-letni Maciej Gładysz sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w Hiszpańskiej Formuły 4. Na francuskim torze Paul Ricard tarnowianin na podium kończył wszystkie trzy wyścigi. 

Kierowca ekipy MP Motorsport w kwalifikacjach zapewnił sobie odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze pole startowe do wyścigów trzeciej rundy swojego pierwszego sezonu w Formule 4.

Pierwszy wyścig podopieczny ORLEN Teamu zakończył na czwartej pozycji w stawce 35 zawodników i zawodniczek z całego świata, stając jednocześnie na podium w klasyfikacji debiutantów.

W drugim wyścigu Gładysz podkręcił tempo jeszcze bardziej, finiszując na trzecim miejscu, w kolei w trzecim prowadził od startu do mety, na finiszu widowiskowo broniąc się przed atakami rywali i sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w Hiszpańskiej F4.

Po świetnym weekendzie na francuskim torze Paul Ricard Polak awansował z ósmego na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Czwarta z siedmiu rund Hiszpańskiej Formuły 4 odbędzie się w ostatni weekend lipca na torze Motorland Aragón. 

Maciej Gładysz: „Po udanych kwalifikacjach wiedziałem, że mam tempo, aby w ten weekend ponownie walczyć w czołówce. Dobrze wystartowałem do trzeciego wyścigu i starałem się powiększać przewagę, ale później auto było trochę nadsterowne i rywale mnie dogonili. Na finiszu byłem jednak w stanie skutecznie bronić się przed ich atakami, a na ostatnim kółku pomogłem jeszcze mojemu zespołowemu koledze wywalczyć drugie miejsce. Cieszę się z tego wyniku i kolejnych cennych punktów do klasyfikacji generalnej. Bardzo dziękuję całemu zespołowi MP Motorsport, naszym partnerom i wszystkim polskim kibicom, na których zawsze mogę liczyć. Wspaniale było sięgnąć po moje pierwsze zwycięstwo w Formule 4 i wysłuchać hymnu Polski ze szczytu podium”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze