Danilo Petrucci wystartuje w Dakarze

Doniesienia pojawiające się w mediach od kilku miesięcy zostały właśnie potwierdzone przez KTM – Danilo Petrucci po tym, jak nie znalazł miejsca w stawce MotoGP na przyszły sezon, stanie na starcie nadchodzącego Rajdu Dakar.

Aktualny zawodnik zespołu Tech3 KTM podczas swojej kariery w Motocyklowych Mistrzostwach Świata odniósł dwa zwycięstwa i dziesięć razy stanął na podium. Największe sukcesy odnosił na motocyklach Ducati; na KTM przesiadł się w sezonie 2021 – jednak w przyszłym roku w MotoGP jego miejsce zajmie debiutant w klasie królewskiej, Raúl Fernández.

Petrucci od zawsze chciał wystartować w legendarnym rajdzie, więc przystał na propozycję KTM-a. W procesie zmiany specjalizacji pomogą mu między innymi: zwycięzca Dakaru 2018 i mistrz świata w rajdach Cross Country Matthias Walkner, dwukrotny triumfator Rajdu Dakar, czyli Toby Price, a także zwycięzca z 2021 roku – Kevin Benavides.

„Dla mnie jazda w Dakarze to spełnienie marzeń” – stwierdził Petrucci. „Zawsze chciałem w nim pojechać, od kiedy byłem dzieckiem i oglądałem taśmy z rajdu z lat 80. czy 90. Muszę podziękować KTM-owi za tą szansę. Będę chyba jedynym zawodnikiem, który na przełomie miesiąca startował w MotoGP i w Dakarze – jestem dumny z tego, że tam jadę. Moim głównym celem jest ukończenie wyścigu i cieszenie się nim”.

Petrucci opowiedział też o swoich przygotowaniach: „Pierwszym krokiem było ćwiczenie w czytaniu roadbooka razem z Jordim [Viladomsem], który w rajdzie brał udział wiele razy i stanął na podium, więc bardzo pomógł mi w tej sztuce. Siedziałem też już na KTM 450 RALLY podczas testu w Dubaju, gdzie jeździłem z mistrzami – wiele się od nich nauczyłem”.

Rajd Dakar 2022 wystartuje 2 stycznia w Ha’il, a zakończy się czternastego dnia miesiąca w Dżuddzie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej KTM

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze