Tänak naciskał na inżynierów Hyundaia, żeby odnieść zwycięstwo

Ott Tänak, który wygrał Rajd Arktyczny, stwierdził, że naciskał mocno na inżynierów swojego zespołu Hyundaia, aby dobrze przygotowali samochód do tego zimowego rajdu, jednak ich ciężka praca przyniosła oczekiwane rezultaty.

Rajd Arktyczny w Finlandii, który zastąpił Rajd Szwecji i został zorganizowany w prawdziwie zimowych warunkach, był dla zespołów oraz załóg zagadką. Tänak jednak od początku narzucił mocne tempo i mimo zwolnienia na ostatnich odcinkach specjalnych, do samego końca kontrolował sytuację w klasyfikacji i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Kalle Rovanperę z Toyoty różnicą 17,5 sekundy.

„To zwycięstwo jest bardzo ważne i pozwala nam zebrać cenne punkty w mistrzostwach. Przyjechaliśmy do Finlandii – ojczyzny jednego z naszych najbliższych rywali – więc na pewno była presja. Wiedzieliśmy, że podjęcie walki będzie skomplikowane, ale koniec końców mamy za sobą bardzo dobry weekend” – powiedział Tänak.

„Testy przed rajdem odbyły się w zupełnie innych warunkach, więc tak naprawdę nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Bardzo naciskałem na inżynierów, ale ich ciężka praca naprawdę się opłaciła. Na shakedownie sprawdziliśmy kilka nowych rzeczy i wszystko zadziałało. Nowe rajdy, takie jak ten, zawsze sprawiają, że wyniki są bardziej otwarte. Kiedy tu przybyliśmy, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, co się wydarzy, kto będzie najszybszy, czy ustawienia są prawidłowe oraz jak zarządzać oponami”.

„Jeśli przyjeżdżasz na tego typu nowe wydarzenie, nigdy nie wiesz. Musisz się uczyć podczas jazdy i reagować na niektóre rzeczy, zaś prawdopodobnie już na samym początku rajdu będziesz w stanie zrobić różnicę, ponieważ w przeciwnym razie podczas rajdu inni kierowcy zaczną się uczyć i przewaga będzie topniała. Z mojej perspektywy wiedziałem od początku, że muszę zbudować pewien zapas, a potem byłem w stanie tym zarządzać”.

Dzięki zwycięstwu, Tänak przesunął się na piąte miejsce w klasyfikacji kierowców po nieukończonej rundzie w Monte Carlo. Liderem mistrzostw został z kolei Rovanperä, który ma 4 punkty przewagi nad Thierrym Neuvillem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze