Kajetanowicz ponownie wystartuje w WRC 3

Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem znajdą na starcie tegorocznego sezonu WRC 3, w którym zaliczą pełny sezon mistrzostw.

Będzie to czwarty sezon startów Kajetanowicza na trasach WRC. W 2019 roku Polak został wicemistrzem WRC 2, by rok później zająć trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 3. Ponadto odniósł dwa zwycięstwa w swojej klasie w jednym z najtrudniejszych rajdów sezonu – Rajdzie Turcji. Siedmiokrotnie stawał na podium, a także kończył niektóre rajdy w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

„Cieszę się, że w końcu możemy ogłosić dobre wiadomości” – powiedział Kajetanowicz. „W tym roku ponownie zobaczycie nas w mistrzostwach świata. Staniemy do walki w kategorii WRC 3 – to obecnie najsilniej i najliczniej obsadzona kategoria dla aut Rally2. Oprócz stałych rywali będą do nas dołączać lokalni zawodnicy, którzy znają swoje trasy jak własną kieszeń, a to szczególnie ważne podczas debiutujących rund, jak zeszłoroczna Estonia czy tegoroczna Chorwacja. Z każdym rokiem poszerzamy swoją wiedzę, doświadczenie, horyzonty. Paradoksalnie jednak im więcej wiemy, tym mocniej dostrzegamy, ile jeszcze przed nami. Sukces wymaga nieustannej pracy, a nieustanna praca – wytrwałości i pasji. To dzięki niej LOTOS Rally Team już od tylu lat startuje wśród najlepszych, na najtrudniejszych trasach”.

„Przed nami siedem rund w Rajdowych Mistrzostwach Świata i w sezonie, który zapowiada się chyba jeszcze trudniejszy, niż poprzedni. Postawiliśmy na samochód, który pozwolił nam w ubiegłym roku stanąć na podium w WRC 3. Czuję się w nim pewnie i z pewnością zaprocentują zebrane doświadczenia, wypracowane schematy czy ustawienia. Hiszpański zespół RaceSeven daje nam duże wsparcie, w serwisie czuć tak zwany team spirit, który motywuje. Zajmowaliśmy już trzecie miejsce, byliśmy wicemistrzami. Domyślacie się zatem, czego brakuje nam do pełni szczęścia. Nie będziemy ukrywać: walczymy o mistrzostwo. Aby to osiągnąć, musimy stanąć na wysokości zadania i dać z siebie wszystko, a czasami nawet trochę więcej. Tego wymagają od nas mistrzostwa świata i na to jesteśmy gotowi”.

Kierowca Lotos Rally Team wystartuje najpierw w debiutującym w kalendarzu WRC Rajdzie Chorwacji w dniach 22-25 kwietnia. Będzie to pierwsza w pełni asfaltowa runda od Rajdu Niemiec z 2019 roku.

Źródło: kajto.pl

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze