Neuville i Tänak pozostaną kierowcami Hyundaia w WRC

Kierowcy Hyundaia - Thierry Neuville i Ott Tänak – podpisali nowe, wieloletnie umowy z obecnym zespołem na dalsze starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Obecnie Neuville rywalizuje w swoim już ósmym sezonie w WRC wraz z koreańskim producentem, zaś Tänak, który jest mistrzem świata z 2019 roku, przedłużył swój dwuletni kontrakt. Tänak powiedział, że był pod wrażeniem zaangażowania zespołu z Seulu, który niedawno potwierdził pozostanie w mistrzostwach i przygotowanie na następny sezon samochód Rally1 z silnikiem hybrydowym.

„Przez ostatnie dwa lata widziałem zaangażowanie i determinację zespołu, by odnieść sukces i jestem pewien, że każdy członek będzie starał się mocno naciskać” – powiedział Tänak. „Wkraczamy w nową erę WRC, przechodząc na przepisy silników hybrydowych, a to oznacza, że każdy zaczyna z czystą kartką papieru. Hyundai Motorsport posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie technologii hybrydowych i elektrycznych, które odegrają dużą rolę, kiedy zaczniemy rozwijać samochód Rally1”.

„Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania nowego kontraktu z Hyundaiem Motorsport od 2022 roku. Od sezonu 2020 spędziliśmy wiele wyjątkowych chwil, a także przechodziliśmy przez trudniejsze czasy. Z niecierpliwością czekam na nową erę WRC, ale w tym roku wciąż mamy pracę do wykonania – musimy upewnić się, że pożegnamy obecną generację samochodów WRC w możliwie najlepszy sposób”.

Neuville z kolei przyznał, że od dawna jego celem było przedłużenie umowy z Hyundaiem.

„Moim zamiarem było kontynuowanie przygody w Rajdowych Mistrzostwach Świata z Hyundaiem Motorsport i cieszę się z podpisania wieloletniego kontraktu z zespołem, który stał się moją drugą rodziną” – stwierdził Neuville. Oprócz tego, że czuję się w tym środowisku bardzo dobrze, ich determinacja i cel do zwycięstwa przekonały mnie do kontynuowania fantastycznej podróży, którą razem rozpoczęliśmy ponad siedem lat temu”.

„Obiecujące jest również ich podejście i ambicje względem nowych wyzwań, które pojawią się w przyszłym roku wraz z nowymi przepisami dotyczącymi samochodów hybrydowych. Uwielbiam rajdy i nie jestem gotowy, aby to przerwać! Marzyłem o tym od dziecka, a dzięki Hyundai i mojej silnej motywacji, poświęceniu i determinacji nadal daję z siebie wszystko!”.

W tegorocznym sezonie WRC Neuville zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 53. punktów, tracąc 8 oczek względem lidera, Sébastiena Ogiera z Toyoty. Z kolei Tänak plasuje się na czwartej lokacie, mając na koncie 40. punktów. Hyundai okupuje drugą pozycję w zestawieniu zespołów z 27. punktami straty do Toyoty.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1