Tänak nie wystartuje w Rajdzie Monzy, Suninen zastępcą

Ott Tänak nie stanie na starcie ostatniej rundy sezonu WRC w Monzy z powodów osobistych. Hyundai potwierdził, że w jego zastępstwie wystartuje Teemu Suninen.

Estończyk ogłosił za pośrednictwem portali społecznościowych, że musiał podjąć trudną decyzję dotyczącą rezygnacji ze startu w kończącym sezon Rajdzie Monzy, który zaplanowany jest na 18-21 listopada. Kierowca Hyundaia zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji po dość trudnej tegorocznej kampanii, w której sięgnął tylko po jedno zwycięstwo i trzykrotnie stawał na podium. Brak Tänaka we Włoszech będzie jednak problematyczne dla Hyundaia, który wciąż walczy z Toyotą o mistrzostwo wśród producentów – obecnie do swojego rywala traci 47 punktów.

„Przykro mi, że muszę to powiedzieć, ale niestety nie mogę wziąć udziału w tegorocznym Rajdzie Monzy ze względu na osobiste sprawy rodzinne. To trudna decyzja do podjęcia, ale konieczna. Życzę naszemu zespołowi wszystkiego najlepszego w ostatniej rundzie mistrzostw, wciąż jest o co walczyć. Do zobaczenia wkrótce” – napisał Tänak.

Szybko po oświadczeniu Tänaka, Hyundai potwierdził, że Suninen, który wcześniej był związany z M-Sportem, zastąpi Estończyka w ostatnim rajdzie sezonu. Suninen dołączył do Hyundaia w ubiegłym miesiącu przed Rajdem Hiszpanii, gdzie startował za kierownicą Rally2 i20, a w kategorii WRC 2 zajął drugie miejsce.

„W ostatniej chwili doszło do zmiany w składzie naszej załogi na Rajd Monzy. Niestety Ott Tänak (i Martin Järveoja) nie wystartują w tym wydarzeniu ze względu na sprawy rodzinne. Życzymy Ottowi wszystkiego najlepszego i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go z powrotem w akcji z zespołem w 2022 roku” – czytamy w oświadczeniu Hyundaia.

„W międzyczasie witamy Teemu Suninena i Mikko Markkulę w zespole WRC, jako że fiński duet zastąpi Otta i Martina w Hyundaiu i20 Coupe WRC podczas finału sezonu we Włoszech”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundai Motorsport

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze