Ogier na czele shakedownu Rajdu Monte Carlo

Sébastien Ogier uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed inauguracyjnym sezon WRC Rajdem Monte Carlo, w którym debiutują samochody hybrydowe.

Ośmiokrotny mistrz świata, który w tym sezonie wystartuje tylko w wybranych rajdach w barwach zespołu Toyota Gazoo Racing, uzyskał czas lepszy o pół sekundy od Sébastiena Loeba, który powrócił na ten sezon do WRC na częściowy program dla M-Sport Forda. Zespołowy kolega Ogiera oraz ubiegłoroczny mistrz, Elfyn Evans, odnotował trzeci wynik, tracąc kolejne pół sekundy.

„Ogólnie samochód sprawował się dobrze” – powiedział Ogier. „To nie był tak naprawdę reprezentacyjny shakedown, nie miał w sobie tej charakterystyki, z jaką zmierzymy się później. Nie ma pewności, czy wszystko jest dobrze ustawione na wieczór, ale przynajmniej możemy sprawdzić, czy samochód pracuje dobrze”.

Po pierwszym przejeździe najlepszym czasem popisał się Loeb za kierownicą Forda Pumy. Francuz, który wygrywał Rajd Monte Carlo siedmiokrotnie, podwyższył poprzeczkę przy drugim podejściu, a Ogier wysunął się na prowadzenie na trzeciej i zarazem ostatniej próbie.

Czwarty czas na shakedownie uzyskał Thierry Neuville za kierownicą Hyundaia i20 N, tracąc do Evansa 0,8 sekundy. Piąte i szóste miejsce zajął duet M-Sporta Forda: Adrien Fourmaux oraz Gus Greensmith – drugi z nich miał pewne problemy ze wspomaganiem kierowcy, jednak Brytyjczyk wkrótce powrócił do pełnej szybkości.

Kalle Rovanpera z Toyoty zatrzymał swojego GR Yarisa tuż po rozpoczęciu swojego trzeciego podejścia, gdy usłyszał dziwny dźwięk wydobywający się z samochodu. Samochód wrócił na lawecie do Monako, jednak oczekuje się, że usterka powinna zostać szybko naprawiona przed wieczornym rozpoczęciem rajdu.

Problemów nie uniknął również Takamoto Katsuta, który później rozpoczął swój shakedown. Podczas dojazdu do testowego odcinka na jego desce rozdzielczej zapaliła się kontrolka, a Japończyk postanowił wrócić do parku serwisowego. Jego Toyota została jednak szybko naprawiona i kierowca wkrótce przystąpił do shakedownu.

W Rajdzie Monte Carlo załogi będą mieć do pokonania 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 296,03 km. Już w czwartek wieczorem, o godzinie 20:18, ruszy pierwszy z zaplanowanych na ten dzień dwóch oesów rozgrywanych po zmroku.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
11

Sébastien Ogier
Benjamin Veillas
Toyota Gazoo Racing WRT1:50,4
219

Sébastien Loeb
Isabelle Galmiche
M-Sport Ford WRT+ 0,5
333

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,0
411

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,8
516

Adrien Fourmaux
Alexandre Coria
M-Sport Ford WRT+ 2,6
644

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 2,7
742

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 3,0
818

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT NG+ 3,8
969

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 3,9
108

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,9
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1