Rajd Ypres powróci w tegorocznym kalendarzu WRC

Rajdowe Mistrzostwa Świata potwierdziły, że Rajd Ypres wypełni lukę w kalendarzu w tegorocznym kalendarzu WRC.

Słynna asfaltowa runda zadebiutowała w harmonogramie WRC w ubiegłym roku, jednak początkowo nie była brana pod uwagę przy ustalaniu tegorocznego kalendarza ze względu na możliwość dołączenia Rajdu Irlandii Północnej. Kilka tygodni temu okazało się jednak, że zabrakło funduszy na organizację tego wydarzenia w terminie wyznaczonym przez Motorsport UK.

W walce o wolne miejsce w dniach 18-21 sierpnia Rajd Ypres zmierzył się z czeskim Rally Zlin. WRC ogłosiło jednak, że to Belgia będzie gospodarzem dziewiątej rundy w kalendarzu składającym się z 13. rajdów.

„Belgia wniosła coś zupełnie innego do zeszłorocznego WRC ze względu na trudne odcinki specjalne i szybkie tempo, co oznaczało, że było mało czasu na złapanie chwili wytchnienia” – powiedział Jona Siebel, dyrektor zarządzający WRC Promoter. „Region Ypres całym swoim sercem angażuje się w tydzień, w który odbywa się rajd. Na odcinkach specjalnych panuje wspaniała atmosfera i jesteśmy pewni, że tym razem będzie ona również widoczna w samym mieście, gdzie kibice będą mieć dostęp do pięknego parku serwisowego Grote Markt”.

W ubiegłym roku po zwycięstwo w swoim domowym rajdzie sięgnął Thierry Neuville z Hyundaia, który pokonał ówczesnego zespołowego kolegę Craiga Breena, zaś na najniższym stopniu podium stanął Kalle Rovanperä z Toyoty.

W przyszłym tygodniu odbędzie się druga runda w tegorocznym cyklu WRC – Rajd Szwecji.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze