Loeb wystartuje w Rajdzie Portugalii

Zespół M-Sport poinformował, że Sébastien Loeb powróci do samochodu WRC i wystartuje w majowym Rajdzie Portugalii.

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata podpisał kolejną umowę na jedną rundę z M-Sportem po tym, jak w styczniu odniósł swoje 80. zwycięstwo w WRC, triumfując w Rajdzie Monte Carlo i pokonując po bezpośredniej walce ośmiokrotnego mistrza świata, Sebastiena Ogiera.

Mimo 48 lat, Loeb nie narzeka na brak aktywności. Oprócz startów w Extreme E oraz Mistrzostwach Świata Cross Country (W2RC, World Rally-Raid Championship), w ostatnim czasie potwierdził gościnny występ w niemieckiej serii DTM pod koniec kwietnia. Choć harmonogram jest dość napięty, Loeb przy wsparciu Forda i Red Bulla powróci za kierownicę Pumy Rally 1 na Rajd Portugalii (20-22 maja). Jego pilotem ponownie będzie Isabelle Galmiche, która została pierwszą kobietą na najwyższym stopniu podium w WRC od 1997 roku, kiedy to w swoim debiucie triumfowała Fabrizia Pons.

Uważa się, że do WRC powróci także sam Ogier, który od tego sezonu startuje w wybranych rajdach, a ponadto startuje na pełny etat w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC) dla zespołu Richard Mille Racing Team w klasie LMP2.

„Jazda Pumą to jedno z moich ulubionych wspomnień rajdowych; zwycięstwo w Monte Carlo po tak długim czasie było niesamowite” – powiedział Loeb. „Zespół pracował bardzo dobrze, szybko rozwiązując problemy, które napotkaliśmy na testach, dzięki czemu odnieśliśmy 80. rajdowe zwycięstwo. Od pierwszego testu z tym samochodem, od razu miałem bardzo dobre wyczucie i cieszę się, że mogę jeździć z tak dużą mocą dzięki hybrydzie. To wspaniały samochód oraz wspaniały zespół, z którym wspólnie świętowaliśmy ten niesamowity moment”.

„Portugalia była pustym miejscem w moim kalendarzu i jest to rajd szutrowy. Startowałem w tej wersji rajdu w 2019 roku, więc mam nieco notatek z niektórych odcinków specjalnych. To był jeden z powodów wyboru Portugalii, a innym było to, że chciałem przejechać rajd szutrowy, Lubię jeździć po szutrze, więc to był bardzo prosty wybór”.

Z kolei dyrektor zarządzający M-Sportu Malcolm Wilson dodał: „Stało się to możliwe dzięki naszym wspaniałym partnerom: Fordowi i Red Bullowi. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Seb i Puma Hybrid Rally1 poradzą sobie w pierwszym prawdziwym szutrowym rajdzie w tym roku. Cieszę się, że mamy tak silny skład kierowców i jestem bardzo dumny, że nasz zespół będzie pierwszym, który wystartuje pięcioma samochodami w czołowej kategorii w rundzie WRC”.

„To wszystko pokazuje, jak bardzo samochody Rally1, a w szczególności Puma, są atrakcyjne dla kierowców. Mamy nadzieję, że nadal będziemy wyznaczać granice tego sportu. Mam również nadzieję, że popularność samochodów Rally1 sprawi, że w rajdach na całym świecie weźmie udział więcej samochodów klienckich”.

Dzięki potwierdzeniu Loeba, M-Sport wystawi w Portugalii łącznie 5 Fordów Puma Rally 1. Obok Francuza wystartują także Craig Breen, Gus Greensmith, Adrien Fourmaux oraz Pierre-Louis Loubet.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej M-Sportu

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze