Neuville najszybszy na shakedownie Rajdu Sardynii

Thierry Neuville uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Sardynii, w którym wystartują dwie polskie załogi.

Belg odnotował najlepszy wynik na swoim trzecim i zarazem ostatnim przejeździe próby Olmedo o długości 3,53 km. Neuville za kierownicą Hyundaia i20 N Rally1 był szybszy o 0,3 sekundy od drugiego Esapekki Lappiego z Toyoty, który zalicza swój debiut w aucie z hybrydą na szutrowych odcinkach. Czołową trójkę uzupełnił zespołowy kolega Lappiego, Elfyn Evans, tracąc kolejne 0,2 sek. Czwartą lokatę w tabeli zajął Pierre-Louis Loubet z M-Sportu, będąc najszybszym kierowcą Pumy. Za jego plecami uplasował się Kalle Rovanperä z Toyoty. Szóste i siódme miejsce zajęli Craig Breen oraz Gus Greensmith z M-Sportu. Z kolei Dani Sordo, reprezentujący barwy Hyundaia, który dwukrotnie wygrywał Rajd Sardynii, był dopiero 10.

Ott Tänak z Hyundaia był w stanie przejechać tylko jedną próbę w wyznaczonym czasie, zanim jego samochód został dotknięty przez problem techniczny związany z silnikiem.

Jednym z głównych punktów rywalizacji w Sardynii są wysokie temperatury, które w połączeniu z kurzem będą stanowiły ekstremalne wyzwanie dla załóg. Już wcześniej poruszono temat, że w najnowszych samochodach WRC temperatury w środku są bardzo wysokie, a gdy oczekuje się, że temperatura powietrza może wynosić nawet 35°C wokół Alghero, stanowić to może zagrożenie. Z tego względu na tę rundę producenci jednogłośnie zgodzili się na zamontowanie na dachu i górnej części przedniej szyby specjalnych osłon, których zadaniem będzie odbijanie promieni słonecznych, które w przeciwnym razie byłyby wchłaniane przez auto i zamieniane na ciepło.

Rovanperä jako lider mistrzostw będzie otwierać trasy w piątek, co na szutrowych odcinkach zazwyczaj oznacza wolniejsze czasy przez czyszczenie drogi. W trakcie rywalizacji załogi będą miały do pokonania 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 307,91 km.

W Rajdzie Sardynii wystartują dwie polskie załogi, obie w klasie WRC 2 w samochodzie Škoda Fabia Rally2 evo: Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, a także Daniel Chwist/Kamil Heller.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT2:15,4
24

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,3
333

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 0,5
47

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
M-Sport Ford WRT+ 1,6
569

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,8
642

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 2,0
744

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 2,3
818

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT NG+ 2,6
916

Adrien Fourmaux
Alexandre Coria
M-Sport Ford WRT+ 2,7
106

Dani Sordo
Cándido Carrera
Hyundai Shell Mobis WRT+ 3,8

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze