Verstappen zadebiutuje w WRC w belgijskim Rajdzie Ypres

Jos Verstappen zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas asfaltowego Rajdu Ypres, który zostanie zorganizowany w Belgii w trakcie nadchodzącego weekendu.

Verstappen, który jest ojcem mistrza świata F1, Maxa, sam ścigał się w Formule 1 w latach 90. i na początku XXI wieku, zanim odszedł ze sportu w sezonie 2003. W 2008 i 2009 roku przystąpił do 24h Le Mans, a od początku tego roku próbował swoich sił za kierownicą Citroën C3 Rally2 przygotowywanego przez DG Sport. Wystartował on w kilku krajowych rajdach w Belgii, jednak tym razem wystartuje on na międzynarodowym poziomie.

„Zawsze lubiłem oglądać rajdy” – powiedział Jos Verstappen. „Kiedy oglądasz je w telewizji lub aplikacji WRC, zawsze są bardzo spektakularne. Pierwszy raz jeździłem rajdowym samochodem może półtora roku temu, a oczywiście od tego momentu chcesz więcej i więcej. Wystartowałem zatem w kilku rajdach w samochodzie Rally2 we współpracy z DG Sport, a później nadszedł Rajd Ypres – i dlatego tu jesteśmy. To duży krok, ale naprawdę lubimy rajdy i jesteśmy tutaj, aby się uczyć. Mam 50 lat, jednak wciąż wiele się uczę i potrzebuję doświadczenia”.

Jos Verstappen to nie jest pierwszy kierowca F1, który próbuje swoich sił w WRC. Dołączy on chociażby do Roberta Kubicy, Kimiego Räikkönena i Valtteriego Bottasa, którzy w przeszłości także startowali na rajdowym międzynarodowym poziomie. Podczas Rajdu Ypres jego pilotem będzie Harm van Koppen.

Dodatkowo Jos Verstappen stwierdził, że co prawda Max jest w tej chwili całkowicie pochłonięty Formułą 1, jednak nie wykluczył, że spróbuje swoich sił w WRC w przyszłości.

„Max miał okazję pojechać ze mną na dzień rajdowy i bardzo mu się to podobało, ale w tej chwili jest zbyt zajęty. Oczywiście dzwoni do mnie codziennie, aby dowiedzieć się, jak mają się sprawy”.

„Jeśli dojedziemy do mety, a występ będzie nam sprawiał radość, zaliczymy rajd do udanych. Jeździłem już wcześniej w deszczu i jest to trudne. Niezależnie jednak od warunków, zamierzamy walczyć”.

Źródło: wrc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze