Tänak najszybszy na shakedownie Rajdu Akropolu

Ott Tänak uzyskał najlepszy czas na czwartkowym odcinku testowym przed greckim Rajdem Akropolu.

Tänak obecnie jest w wyśmienitej formie, odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu w ostatnich rajdach w Finlandii i Belgii. Estończyk zaprezentował równie dobrą prędkość podczas czwartkowych przygotowań do 10. rundy tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, notując najlepszy czas na trzecim i ostatnim przejeździe, pokonując swojego zespołowego kolegę z Hyundaia, Thierry’ego Neuville’a, o 0,3 sekundy.

Test został rozegrany na 3,62-kilometrowym odcinku w pobliżu Lamii. Warunki podczas niego były ciepłe i suche, co oznaczało sporo kurzu. Załogi na tę próbę decydowały się na twarde opony Pirelli Scorpion. Co prawda stan trasy stawał się coraz lepszy, jednak znajdujące się kamienie sprawiały, że kierowcy musieli przez cały czas uważać.

„Drogi nie były takie złe” – powiedział Tänak. „Było jednak sporo skalnego podłoża, przez co przyczepność szybko się zmieniała. W niektórych miejscach była ona dobra, ale w innych stawała się niska. To nie będzie łatwy rajd i myślę, że zwłaszcza piątek będzie wymagającym dniem”.

Z trzecim czasem zameldował się Craig Breen, który wygrywał w Grecji w 2014 roku. Irlandczyk znalazł się pomiędzy kierowcami Hyundaia – Neuvillem oraz Danim Sordo, który stracił tylko 0,2 sekundy. Najlepszym zawodnikiem Toyoty był Esapekka Lappi, plasując się na piątym miejscu, zaś szósta lokata przypadła Kalle Rovanperze, który może już w niedzielę zostać rajdowym mistrzem świata, jeśli zdobędzie co najmniej 19 punktów więcej niż Tänak.

Za kierownicę samochodu WRC powrócił Sébastien Loeb. Francuz zaliczył jednak dość problematyczny test, ponieważ jego Ford Puma miała pewną usterkę z zapłonem. Loeb wyłączył silnik, aby zapobiec wszelkim innym kłopotom, a M-Sport ściągnął samochód do serwisu, gdzie miał zostać wieczorem sprawdzony.

Załogi będą miały do pokonania 16 odcinków specjalnych o łącznej długości 303,30 km. Do rywalizacji nie przystąpi żadna polska załoga.

Źródło: wrc.com

PNrZałogaZespół Rezultat
18

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT2:37,9
211

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT+ 0,3
342

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 0,9
46

Dani Sordo
Cándido Carrera
Hyundai Shell Mobis WRT+ 1,1
54

Esapekka Lappi
Janne Ferm
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,4
669

Kalle Rovanperä
Jonne Halttunen
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1,7
72

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
M-Sport Ford WRT+ 2,1
833

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 2,2
944

Gus Greensmith
Jonas Andersson
M-Sport Ford WRT+ 2,4
1019

Sébastien Loeb
Isabelle Galmiche
M-Sport Ford WRT+ 4,0

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze