Neuville nowym liderem Rajdu Akropolu, pech Loeba i Lappiego

Thierry Neuville znalazł się na prowadzeniu po sobotniej części rywalizacji w Rajdzie Akropolu, mając niemal półminutową przewagę nad zespołowym kolegą z Hyundaia, Ottem Tänakiem.

Neuville, który po piątku zajmował czwartą pozycję, był w stanie przetrwać trudne sześć odcinków specjalnych i wysunął się na pozycję lidera, mając 27,9 sek. zapasu nad Tänakiem, który z kolei awansował na drugie miejsce po wycofaniu się Esapekki Lappiego na przedostatnim oesie. Lappi doznał problemu mechanicznego w swojej Toyocie, co dodatkowo sprawiło, że Hyundai przed niedzielą zajmuje trzy pierwsze miejsca za sprawą Daniego Sordo, który ma do lidera 52,9 sek. straty.

W ciągu soboty tabela z wynikami ulegała wielu zmianom. Wcześniejszy lider rajdu Loeb wycofał się już po pierwszym odcinku specjalnym dnia wskutek problemu z alternatorem. Jego zespołowy kolega z M-Sportu, Pierre-Louis Loubet, który plasował się na drugiej pozycji, doznał przebicia opony i spadł na siódme miejsce, choć ostatecznie był w stanie wskoczyć na piątą lokatę po problemach Gusa Grensmitha i Lappiego.

Najlepszym kierowcą Toyoty okazał się być tym razem Elfyn Evans, który traci dokładnie minutę do Neuville’a. Do Sordo traci jednak tylko 7,1 sekundy, a za jego plecami plasuje się Loubet ze stratą minuty i 40 sekund. Szósta lokata należy do Craiga Breena, zaś siódmy jest Takamoto Katsuta, który obrócił się na OS13.

Lider mistrzostw Kalle Rovanperä znajduje się daleko poza punktowymi pozycjami. Fin, który czyścił trasy w piątek i odnotował z tego względu sporą stratę, o poranku zderzył się z drzewem, a uszkodzenia jego Toyoty powodowały dodatkową stratę.

W WRC 2 liderem nadal jest Emil Lindholm, który ma 44,6 sek. przewagi nad Nikołajem Gryazinem.

W niedzielę załogi będą miały do pokonania trzy odcinki specjalne o łącznej długości 45,06 km, w tym nagradzany dodatkowymi punktami Power Stage.

PNrZałogaZespół Rezultat
111

Thierry Neuville
Martijn Wydaeghe
Hyundai Shell Mobis WRT3:06:34,4
28

Ott Tänak
Martin Järveoja
Hyundai Shell Mobis WRT+ 27,9
36

Dani Sordo
Cándido Carrera
Hyundai Shell Mobis WRT+ 52,9
433

Elfyn Evans
Scott Martin
Toyota Gazoo Racing WRT+ 1:00,0
52

Pierre-Louis Loubet
Vincent Landais
M-Sport Ford WRT+ 2:40,1
642

Craig Breen
Paul Nagle
M-Sport Ford WRT+ 3:47,2
718

Takamoto Katsuta
Aaron Johnston
Toyota Gazoo Racing WRT NG+ 4:41,2
825

Emil Lindholm
Reeta Hämäläinen
Toksport WRT 2+ 5:58,4
923

Nikołaj Gryazin
Konstantin Aleksandrow
Toksport WRT 2+ 6:43,0
1021

Yohan Rossel
Valentin Sarreaud
PH Sport+ 7:27,8

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze