Tänak wraca do M-Sport w sezonie 2023 WRC

Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport i od sezonu 2023 ponownie będzie reprezentował brytyjski zespół w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Na prawym fotelu obok Estończyka zasiądzie Martin Järveoja.

W 2011 roku Tänak zadebiutował w WRC w samochodzie zespołu M-Sport, gdzie zdobył swoje pierwsze podium zaledwie 12 miesięcy później. Przez sześć lat Estończyk prowadził samochody tworzone przez brytyjski zespół, po czym w sezonie 2018 przeniósł się do Toyoty, gdzie rok później zdobył tytuł mistrza świata. Po tym sukcesie nastąpiła kolejna roszada i od 2020 roku Tänak reprezentował barwy Hyundaia, aż do tegorocznych zmagań.

Choć kontrakt Estończyka obejmował starty w Hyundaiu na kolejny rok, to postanowił przedwcześnie zakończyć współpracę z koreańskim producentem ze względu na to, że jego przyszłość zespole była niepewna. Teraz mistrz świata WRC z sezonu 2019 ma nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ponownie będzie miał możliwość walki o czempionat: „M-Sport to miejsce, które wychowało mnie jako kierowcę i nauczyło mnie wszystkich trudnych lekcji i doświadczenia, aby zostać zawodnikiem na najwyższym poziomie w Rajdowych Mistrzostwach Świata” – powiedział Tänak. „Odkąd zostałem mistrzem świata nie byłem w stanie obronić tytułu i nie będę w stanie zawrzeć pokoju ze sobą, dopóki tego nie zrobię!”.

„Odbyłem wiele rozmów z Malcolmem [Wilsonem] i zdecydowanie podzielamy te same ambicje co do nadchodzącego sezonu. To będzie dla nas duże wyzwanie, ale znam ludzi z Dovenby Hall i wiem, do czego są zdolni, a dzięki ich pasji do dawania z siebie wszystkiego, co mają, możemy walczyć o mistrzostwo. Cieszę się, że wracam do M-Sport Ford World Rally Team i damy z siebie wszystko w przyszłym roku!”.

Szef M-Sport Malcolm Wilson również nie może doczekać się ponownej współpracy z byłym podopiecznym i wie, że ta współpraca powinna przynieść zamierzone cele obu zainteresowanych stron: „Napełnia mnie ogromnym szczęściem i radością, widząc Otta z powrotem tutaj z nami w Dovenby Hall. Śledziłem jego karierę od czasów młodości i jestem bardzo dumny, że mogłem być częścią jego osiągnięć w ostatniej dekadzie”.

„Był w Dovenby, aby zobaczyć nasze obiekty i przetestować Pumę w Greystoke Forest. Na podstawie wstępnych opinii Otta można śmiało powiedzieć, że jesteśmy pewni, że możemy walczyć o mistrzostwo świata w 2023 roku. Obecność Otta tutaj zaledwie przez kilka dni uwydatniła nam poziom potrzebny do zapewnienia zwycięskich osiągów w rajdach”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej M-Sport

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze