WRC podpisuje 10-letnią umowę na organizację Rajdu Arabii Saudyjskiej

Rajdowe Mistrzostwa Świata powrócą na Bliski Wschód po ogłoszeniu nowej 10-letniej umowy z Arabią Saudyjską, która zacznie obowiązywać od przyszłego roku.

WRC od pewnego czasu planowała wrócić na Bliski Wschód, gdzie ostatnia runda w tym regionie odbyła się w 2011 r. za sprawą Rajdu Jordanii.

Potwierdzenie 10-letniej umowy z Arabią Saudyjską zostało ogłoszone podczas odbywającego się w ten weekend Rajdu Sardynii, w którym wziął udział książę Khalid Bin Sultan Al Abdullah Al-Faisal, przewodniczący Saudyjskiej Federacji Samochodowej i Motocyklowej oraz Saudi Motorsport Company.

Rajd Arabii Saudyjskiej ma być gospodarzem ostatniej rundy przyszłorocznych 14-etapowych mistrzostw w listopadzie i może utrzymać to miejsce przez co najmniej pięć kolejnych lat. Rajd odbędzie się w okolicach Dżuddy, a jego etapy będą obejmować mieszankę górskich i pustynnych dróg. Na początku przyszłego roku w ramach Rajdowych Mistrzostw Bliskiego Wschodu odbędzie się prawdopodobnie impreza testowa.

„Cieszymy się, że w 2025 roku po raz pierwszy będziemy gościć Rajdowe Mistrzostwa Świata. Pojawienie się kolejnej serii o globalnej randze w Arabii Saudyjskiej potwierdza zakres naszej transformacji w główne centrum sportów motorowych w regionie” - powiedział książę Khalid Bin Sultan Al Abdullah Al-Faisal.

„Od 2025 roku z dumą będziemy gościć Formułę 1, Formułę E, Extreme E, Rajd Dakar, a teraz WRC i Rajd Arabii Saudyjskiej w Królestwie — to niezwykłe osiągnięcie. Rozwijając nasze portfolio sportów motorowych i dalej zwiększając nasze zaangażowanie w organizację głównych serii sportów motorowych, takich jak WRC w Królestwie, pozostajemy wierni celom Vison 2030, który ma na celu poprawę życia wszystkich Saudyjczyków”.

Z kolei prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem dodał: „To wielki moment dla sportów motorowych na Bliskim Wschodzie. Minęła ponad dekada, odkąd Rajdowe Mistrzostwa Świata po raz ostatni odwiedziły ten region, a z własnego doświadczenia doskonale znam wyjątkowe wyzwania, przed którymi staną kierowcy i pilot, gdy Rajd Arabii Saudyjskiej rozpocznie się w 2025 roku”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze