Rob Huff na pole position w Makau

Były mistrz świata samochodów turystycznych Rob Huff wystartuje z pole position do wyścigu samochodów turystycznych na ulicach Makau. Brytyjczyk pokonał w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym Macau Guia Race Makau Ma Qing Hua oraz lokalnego kierowcę Filipe de Souzę.

Puchar Świata Samochodów Turystycznych WTCR nie pojawił się w tym roku podczas Grand Prix Makau, a ich miejsce zajęły Chińskie Mistrzostwa Samochodów Turystycznych TCR China. Jedynym kierowcą spoza Azji w tegorocznej stawce jest właśnie Huff, który zadebiutował za kierownicą MG 6 X-Power.

Huff zdominował kwalifikacje do sobotniego wyścigu, uzyskując czas o prawie dwie sekundy lepszy od drugiego Ma Qing Hua w Lynk & Co. Chińczyk okazał się jednak lepszy na starcie i wszedł w pierwszy zakręt jako lider. Już na dojeździe do zakrętu Lisboa Huff odzyskał jednak kontrolę i wyprzedził Ma w walce o prowadzenie. Trzecią lokatę po starcie utrzymał Filipe de Souza w Audi, przed Jasonem Zhangiem i Sunnym Wongiem w Lynk & Co – ten ostatni zyskał dwie pozycje na pierwszym okrążeniu.

Już w zakręcie Mandarin Oriental doszło do karambolu z udziałem pięciu samochodów, który spowodował konieczność wyjazdu samochodu bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony dopiero po przejechaniu czterech okrążeń. Tym razem Huff utrzymał prowadzenie przed Ma, z kolei za nimi de Souza musiał bronić się przed Zhangiem na dojeździe do zakrętu Lisboa, a na wyjeździe z San Francisco Hill otarł się o barierę. Za nimi, jadący na dziewiątej pozycji zespołowy kolega Huffa Rodolfo Ávila rozbił się w zakręcie Moorish, blokując przejazd. Nad torem na ponad 20 minut pojawiły się czerwone flagi.

Gdy kierowcy powrócili do rywalizacji, mieli przed sobą zaledwie jedno okrążenie. Podobnie jak poprzednio, Huff odjechał na bezpieczną odległość od Ma, z kolei de Souza musiał bronić trzeciej lokaty przed Zhangiem. Kolejność pozostała jednak bez zmian i Huff wpadł na linię mety z przewagą ponad trzech sekund przed Ma, którego do końca wyścigu zdążył dogonić de Souza.

Zhang pozostał na czwartym miejscu, przed Sunnym Wongiem, Lo Sze Ho, Andym Yanem i Zhendongiem Zhangiem. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Eurico de Jesus i Wongiem Kiang Kuanem.

Zwycięstwo w sobotnim wyścigu daje Huffowi pole position do właściwego Macau Guia Race, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze