Huff ukarany, Zhang zwycięża w Makau

Rob Huff stracił zwycięstwo w wyścigu samochodów turystycznych Macau Guia Race. Brytyjczyk otrzymał 30-sekundową karę za spowodowanie kolizji z Ma Qing Hua na drugim okrążeniu niedzielnej rywalizacji.

Huff startował z pole position, lecz Ma lepiej ruszył z pól startowych i wyprzedził Brytyjczyka jeszcze przed pierwszym zakrętem. Chińczyk prowadził przez całe okrążenie, lecz Huff lepiej wyszedł z ostatniego zakrętu i na dojeździe do Mandarin Oriental znajdował się tuż za tylnym zderzakiem lidera. Kierowca MG następnie uderzył w tył auta Lynk & Co, wysyłając swojego rywala wprost na barierę. Po tym incydencie wyścig został przerwany na 40 minut.

„Ma znacząco zwolnił w drugim zakręcie i nie mogłem wyhamować, aby uniknąć z nim kontaktu, a przy 220 km/h samochód był bardzo niestabilny” – mówił po wyścigu Huff. „Przykro mi z powodu tego, co się stało, bo nie tego chciałem i nie tak zamierzałem się ścigać”.

30-sekundową karę otrzymał także zespołowy kolega Huffa Andy Yan, który nie zwolnił przejeżdżając obok rozbitego samochodu Ma i wykorzystał to, by wyprzedzić Sunny’ego Wonga na chwilę przed wywieszeniem czerwonej flagi. Obaj kierowcy MG zostali przesunięci na koniec stawki.

Zwycięstwo przypadło kierowcy Lynk & Co Jasonowi Zhangowi, a podium uzupełnili Sunny Wong i Lo Sze Ho.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze