Lexus i Nissan z wizytą na Hockenheim

Podczas finału sezonu 2017 Deutsche Tourenwagen Masters, który odbędzie się na torze Hockenheim, niemieccy producenci będą gościć delegatów z Japonii.

Japońscy producenci samochodów, Lexus oraz Nissan, dążą do powiększania swoich kontaktów z DTM i planują wysłać dwa samochody na finał sezonu niemieckiej serii wyścigowej, który odbędzie się w dniach 13-15 października na torze położonym w Baden-Wüttemberg.

We wszystkich trzech dniach wyścigowego weekendu na torze pojawią się pojazdy z mocą około 620 KM – Lexus LC500 oraz Nissan GT-R. Na piątek został zaplanowany 30-minutowy test, a na sobotę i niedzielę 15-minutowe jazdy demonstracyjne. Nadal jednak nie ustalono, kto pojawi się za sterami aut.

„To dla nas wielki zaszczyt i jestem zachwycony, że samochody Super GT po raz pierwszy pojawią się w DTM” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „To nie tylko łakomy kąsek dla naszych fanów, ale także wyraźny sygnał odnośnie przyszłości serii oraz tego, jak poważna jest współpraca z japońską organizacją GTA i trzema obecnymi w niej producentami”.

Faktem jest, że DTM i Super GT nadal będą pracować nad wspólnym zestawem zasad, które umożliwiłyby producentom zaangażowanym w obie serie konkurować w takich samym samochodach w obu mistrzostwach. Testy na Hockenheim mogłyby również dostarczyć pierwszych wskazówek dotyczących przyszłego bilansu wyników.

Samochodom wyścigowym z Japonii towarzyszyć będzie wysoka rangą delegacja, na czele z przewodniczącym GTA Masaakim Bandohem: „Czekamy na występ naszych aut na Hockenheim. Jest to wyraz bliskich więzi łączących Super GT i DTM, a w obu seriach konkurują tylko znani producenci samochodów”.

Wizyta Lexusa i Nissana nie będzie jednorazową przygodą – DTM pojawi się podczas finału sezonu Super GT w Motegi w dniach 11-12 listopada.

Źródło: motorsport-total.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league