Marquardt: Błędy kosztowały nas tytuł DTM

Tegoroczny sezon Deutsche Tourenwagen Masters w całości padł łupem Audi, które zdobyło tytuły kierowców, producentów oraz zespołów. Klasyfikacja mogła wyglądać jednak inaczej, gdyby nie kilka błędów popełnionych przez BMW.

Zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu odniósł Marco Wittmann, który w ten sposób zakończył sezon jako najwyżej sklasyfikowany kierowca BMW, z 19-punktową stratą do zdobywcy tytułu René Rasta.

Jest to dystans mniejszy od ilości punktów przyznawanej za zwycięstwo w wyścigu. Dla BMW może to być o tyle frustrujące, że Wittmann to zwycięstwo odniósł podczas drugiego wyścigu w Zandvoort, lecz został wykluczony z powodu niezaliczenia badania technicznego – w jego samochodzie nie pozostała ilość paliwa potrzebna do pobrania próbki.

Inny błąd został popełniony na torze Nürburgring, gdy wszyscy kierowcy BMW zjechali po nowe komplety opon na suchą nawierzchnię zaledwie kilka minut przed nadejściem ulewy.

„Z pewnością popełniliśmy w tym roku kilka błędów” – stwierdził dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt. „Zawsze należy się upewnić, że do samochodu nalano odpowiednio dużo paliwa, a na Nürburgringu zawsze trzeba zwracać uwagę na pogodę i nie wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka!”

„Gratulacje dla Audi i René Rasta za wywalczenie tytułów – René w swoim debiutanckim sezonie pokonał wielu doświadczonych kierowców”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league