Alex Zanardi wystartuje w Misano

Mattias Ekström rozpoczął gościnne starty nieetatowych kierowców Deutsche Tourenwagen Masters swoim pożegnalnym wyścigiem. Kolejnym zawodnikiem, który stanie do rywalizacji będzie Alex Zanardi.

Już w sierpniu na torze w Misano do startu w obu nocnych wyścigach ustawi się jeden zawodnik więcej. Zanardi uzupełni stawkę ekipy BMW w zmodyfikowanym na swoje potrzeby samochodzie. Dla Włocha będzie to start w jego ojczyźnie.

„Zawsze o tym marzyłem, aby uzupełnić mój pamiętnik z najlepszymi wspomnieniami z motosportu o rozdział DTM” – przyznał Zanardi. „Moim zdaniem praca kierowców oraz teamów jest tak samo dobra jak w przypadku Formuły 1 – absolutny szczyt, lepiej się nie da. Dlatego podchodzę do tego zadania z dużą dozą respektu. To będzie jedno z największych wyzwań w mojej karierze” – kontynuował Włoch.

Dyrektor BMW Motorsport Jens Marquardt jest zdania, że wyścig w Misano zapewni kibicom ciekawe widowisko: „Fani mogą cieszyć się wspaniałym spotkaniem w Misano – to będzie debiut DTM na tym torze, debiut nocnego wyścigu, a do tego Alex Zanardi, który sprawi, że będzie to niezapomniane widowisko”.

Historia Włocha jest dla wielu inspiracją i motywacją. Kierowca stracił w 2001 roku na Lausitzring obie nogi. Mimo poważnego wypadku i niepełnosprawności, nadal jest aktywnym sportowcem i zdobywcą medali. Zanardi startował już w DTM podczas testu w 2012 roku oraz uczestniczył w zakończeniu sezonu 2015 (także za kierownicą samochodu). Jednak nigdy nie brał udziału w wyścigu niemieckiej serii. Ponadto zawodnik zadebiutuje w IMSA Championship podczas wyścigu Rolex 24 at Daytona w 2019 roku.

Źródlo: speedweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league