René Rast jest niepowstrzymany w swojej pogoni za drugim z rzędu tytułem mistrza Deutsche Tourenwagen Masters. Kierowca Audi pokonał w sobotnim wyścigu finałowej rundy w Hockenheim swojego zespołowego kolegę Robina Frijnsa oraz Timo Glocka.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Lucas Auer, za którym w pierwszy zakręt złożył się Gary Paffett. Rast nie wystartował najlepiej i już na pierwszych metrach stracił trzecią lokatę na rzecz Augusto Farfusa. Za nimi, Robin Frijns i prowadzący w klasyfikacji generalnej Paul di Resta wyprzedzili Nico Müllera.

Jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia Paffett wyprzedził swojego zespołowego kolegę Auera, natomiast di Resta zyskał piątą lokatę kosztem Frijnsa. Rast początkowo pozostawał na czwartej pozycji, lecz trzy okrążenia później wyprzedził Farfusa w nawrocie nr 6, a na kolejnym kółku powtórzył ten manewr na Auerze i wyszedł na drugą lokatę.

Auer na szóstym okrążeniu musiał wycofać się z rywalizacji, ze względu na zablokowany pedał gazu. Na trzecią lokatę wyszedł dzięki temu Farfus. Frijns zderzył się z di Restą przy próbie ataku w nawrocie, co do wyprzedzenia tej dwójki wykorzystał Glock.

Jako pierwszy z kierowców czołówki na zmianę opon zjechał na 13. okrążeniu Rast, a już na kolejnym kółku to samo zrobił Paffett. Kolejność między tą dwójką co prawda się nie zmieniła, lecz reprezentant Audi wykorzystał nowe opony do zmniejszenia swojej straty poniżej sekundy, dzięki czemu mógł skorzystać z systemu DRS.

Rast wykorzystał przewagę prędkości maksymalnej, by na 16. okrążeniu wyprzedzić kierowcę Mercedesa w ósmym zakręcie. Kiedy cała stawka miała już za sobą zjazdy do boksów, Niemiec objął prowadzenie w wyścigu. Paffett nie poddawał się jednak i na 23. kółku objechał Rasta w nawrocie nr 6, lecz na kolejnym okrążeniu znów stracił pierwszą lokatę w podobny sposób.

Walka o prowadzenie została przerwana na 26. okrążeniu, kiedy to Farfus zgubił drzwi w swoim BMW i pozostawił je na środku toru. Spowodowało to wyjazd samochodu bezpieczeństwa oraz restart w dwóch kolumnach.

Rast zaliczył Paffetta w chwili restartu i jeszcze przed wejściem w pierwszy zakręt zbudował sobie bezpieczną przewagę nad Brytyjczykiem. Stratny był także jadący na trzecim miejscu Daniel Juncadella, którego wyprzedzili Glock oraz Loïc Duval.

Glock następnie rzucił się w pogoń za Paffettem, który nie radził sobie na zużytych oponach, i wyprzedził go w nawrocie na 30. okrążeniu. Dwa kółka później Brytyjczyk stracił kolejną lokatę na rzecz Frijnsa, który do końca wyścigu dogonił i wyprzedził Glocka, by sięgnąć po swoje drugie podium w karierze.

Rast pewnie zmierzał po swoje piąte zwycięstwo z rzędu i szóste w tegorocznym cyklu, dzięki czemu zmniejszył o połowę swoją stratę do lidera klasyfikacji generalnej, którym kolejny raz w tym sezonie stał się Paffett. Brytyjczyk będzie przystępować do ostatniego dnia rywalizacji z 6-punktową przewagą nad di Restą, który po restarcie został wyprzedzony przez dwójkę kierowców Audi i minął linię mety na ósmej pozycji.

P Nr Kierowca Zespół   Rezultat
1 33 René Rast Audi Sport Team Rosberg 34 okr.
2 4 Robin Frijns Audi Sport Team Abt Sportsline + 0,354
3 16 Timo Glock BMW Team RMG + 1,856
4 2 Gary Paffett HWA Mercedes-AMG + 2,641
5 28 Loïc Duval Audi Sport Team Phoenix + 5,136
6 99 Mike Rockenfeller Audi Sport Team Phoenix + 6,066
7 51 Nico Müller Audi Sport Team Abt Sportsline + 6,982
8 3 Paul di Resta HWA Mercedes-AMG + 7,952
9 7 Bruno Spengler BMW Team RBM + 8,709
10 48 Edoardo Mortara HWA Mercedes-AMG + 10,023
11 94 Pascal Wehrlein HWA Mercedes-AMG + 11,001
12 25 Philipp Eng BMW Team RBM + 11,653
13 53 Jamie Green Audi Sport Team Rosberg + 12,299
14 23 Daniel Juncadella HWA Mercedes-AMG + 13,030
15 47 Joel Eriksson BMW Team RBM + 13,400
NSK 11 Marco Wittmann BMW Team RMG  
NSK 15 Augusto Farfus BMW Team RMG  
NSK 22 Lucas Auer HWA Mercedes-AMG  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race