Rast wygrywa emocjonujący drugi wyścig w Zolder

Były mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Philippa Enga oraz Jamiego Greena na belgijskim torze Zolder.

Jeszcze przed startem z rywalizacji wycofał się Paul di Resta, który miał w kwalifikacjach problemy z ciśnieniem oleju. Zdobywca pole position Sheldon van der Linde utrzymał prowadzenie w pierwszym zakręcie, natomiast Rast wyprzedził drugiego Enga – ten wkrótce spadł również za Timo Glocka oraz Robina Frijnsa i jako jeden z pierwszych zjechał na swój obowiązkowy postój na ósmym okrążeniu.

W początkowej fazie wyścigu Rast gonił prowadzącego van der Linde, lecz w końcu wyprzedził go na 11. okrążeniu i zaczął budować przewagę na czele stawki. Lider wyścigu zjechał do boksów na 16 okrążeniu i powrócił na tor z przewagą prawie 10 sekund nad resztą kierowców, która zmieniła opony.

Do przodu próbował przebijać się Marco Wittmann, który najpierw wyprzedził Glocka w walce o szóstą lokatę, a następnie złożył się do ataku na Frijna. Pomiędzy tą dwójką doszło do kolizji i Holender obrócił się w pierwszym zakręcie, powodując wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Niemiec miał otrzymać za ten manewr karę przejazdu przez boksy.

Rast utrzymał prowadzenie po restarcie, a na drugie miejsce wskoczył Eng. Jadący na szóstej pozycji Jake Dennis próbował zaatakować Glocka w pierwszym zakręcie, otwierając drzwi Greenowi, który wyprzedził ich obu. Reprezentant Audi następnie dogonił i wyprzedził Mike’a Rockenfellera, a w końcówce również van der Linde i stanął na najniższym stopniu podium.

Rockenfeller dotarł do mety na czwartej pozycji, przed van der Linde oraz Dennisem, który ostatecznie wyprzedził Glocka – ten, nie mając do dyspozycji systemu DRS, wypadł w końcówce poza punktowaną dziesiątkę, a tę uzupełnili Bruno Spengler, Nico Müller, Pietro Fittipaldi i Joel Eriksson.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league