DTM przedstawia nowy kalendarz na sezon 2020

Seria Deutsche Tourenwagen Masters zaprezentowała nowy kalendarz na sezon 2020. Tegoroczny cykl nadal będzie składać się z dziesięciu rund, zorganizowanych tylko w trzech krajach. Rywalizacja rozpocznie się w połowie lipca i potrwa aż do listopada.

„Chcielibyśmy podziękować naszym fanom za cierpliwość w ostatnich tygodniach” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „Teraz z radością możemy zaprezentować skrupulatnie przygotowany i różnorodny kalendarz, który zapowiada wiele wyścigowej akcji. To rezultat ciężkiej pracy wszystkich, w tych wyjątkowych okolicznościach. Udało nam się stworzyć kompaktowy kalendarz, na który warto było czekać”.

Zgodnie z dotychczasowym planem, sezon miałby rozpocząć się na ulicach Norymbergii, w weekend 10-12 lipca. Jedyny wyścig uliczny w kalendarzu musi otrzymać jeszcze zielone światło od lokalnych władz, podobnie jak kolejna runda na torze Spa-Francorchamps na początku sierpnia.

Zlokalizowany najbliżej polskiej granicy tor Lausitzring jako jeden z trzech będzie gościć dwie rundy DTM, w następujących po sobie tygodniach. Na początku września stawka uda się na holenderski tor Assen, by powrócić do Niemiec na dwie rundy na torze Nürburgring – jedną na pełnej konfiguracji toru, a drugą na skróconej wersji.

Mający początkowo stanowić arenę inauguracji sezonu tor Zolder powita stawkę DTM dopiero w październiku, również goszcząc dwie rundy, a sezon zakończy się tradycyjnie na torze Hockenheim.

Organizatorzy DTM zrezygnowali tym samym z większości rund zagranicznych – poza kalendarzem znalazły się włoski tor Monza, brytyjski Brands Hatch, szwedzki Anderstorp oraz rosyjski Igora Drive.

Kalendarz DTM 2020

R Data Wydarzenie
1 10-12 lipca Norisring
2 1-2 sierpnia Spa-Francorchamps
3 14-16 sierpnia Lausitzring I
4 21-23 sierpnia Lausitzring II
5 4-6 września Assen
6 11-13 września Nürburgring I
7 18-20 września Nürburgring II (Sprint)
8 9-11 października Zolder I
9 16-18 października Zolder II
10 6-8 listopada Hockenheim

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DTM

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league