Rast wygrywa drugi z rzędu wyścig DTM

Aktualny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters René Rast odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu na torze Lausitzring. Niemiec pokonał na przesychającym torze lidera klasyfikacji generalnej Nico Müllera oraz Robina Frijnsa.

Start wyścigu miał miejsce na mokrej po porannych opadach nawierzchni. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Nico Müller, który utrzymał prowadzenie po starcie z pole position, a tuż za nim w pierwszy zakręt złożył się jego zespołowy kolega Robin Frijns. Holender wyprzedził na pierwszych metrach René Rasta, podobnie jak Philipp Eng. Dobrze wyścig rozpoczął także Loïc Duval, awansując na szóstą lokatę, z kolei Mike Rockenfeller spadł z czwartego na siódme miejsce.

Nie trwało długo zanim Rast zaczął odrabiać straty i jeszcze na pierwszym okrążeniu wyprzedził z powrotem Enga, co wykorzystał także Marco Wittmann. Aktualny mistrz serii przeszkodził jednak swoim staraniom, gdy wypadł z toru w dziesiątym zakręcie na szóstym okrążeniu, przez co wyprzedził go Wittmann. Rast potrzebował dwóch okrążeń, aby ponownie znaleźć się przed kierowcą BMW, a na dziesiątym kółku Niemca wyprzedził także Philipp Eng.

Jako jeden z pierwszych do boksów zjechał na 11. okrążeniu Timo Glock, startujący z końca stawki po nieudanych kwalifikacjach. Eng i Wittmann pojawili się w boksach po opony na suchą nawierzchnię okrążenie później, a przy kolejnej okazji to samo zrobili m.in. Frijns i Rast. Prowadzący w wyścigu Müller zwlekał ze zjazdem na pit-stop do 14. okrążenia i choć powrócił na tor wciąż jako lider, to bardzo szybko wyprzedzili go Frijns i Eng, a wkrótce także Wittmann i Rast.

Wittmann następnie na 18. okrążeniu wyprzedził Enga i awansował na drugą lokatę, lecz nie potrafił zbliżyć się do prowadzącego od tej pory Frijnsa. Eng z kolei szybko zaczął spadać w głąb stawki, wyprzedzony kolejno przez Rasta, Müllera i Glocka.

Na dziewięć okrążeń do mety Rast wyprzedził Wittmanna w pierwszym zakręcie i zaczął zbliżać się do Frijnsa, by zaatakować go w podobny sposób cztery kółka później. Lider wyścigu obronił się w pierwszym zakręcie, lecz otworzył Rastowi drzwi w drugim zakręcie, co ten bez wahania wykorzystał.

Choć od tego momentu to Rast nie mógł korzystać z push-to-pass i DRS, wciąż jechał szybciej od Frijnsa, który na trzy okrążenia do mety oddał drugą lokatę zespołowemu koledze Müllerowi. Szwajcar co prawda prezentował nieznacznie lepsze tempo, lecz nie zdołał dogonić Rasta, który sięgnął po swoje drugie z rzędu zwycięstwo.

Frijns dojechał do mety na trzecim miejscu, daleko przed najlepszym kierowcą BMW, którym był Timo Glock. Były kierowca Formuły 1 na cztery okrążenia przed końcem wyprzedził Marco Wittmanna, za którym finiszowali Mike Rockenfeller i Loïc Duval, a punktowaną dziesiątkę uzupełnili Philipp Eng, Sheldon van der Linde i Jamie Green. Robert Kubica już na starcie spadł na ostatnią pozycję, na której dojechał też do mety.

Ostatni wyścig DTM na torze Lausitzring w niedzielę o 13:30.

PNrKierowcaZespół Rezultat
133
René Rast
Audi Sport Team Rosberg32 okr.
251
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 1,969
34
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 4,922
416
Timo Glock
BMW Team RMG+ 7,590
511
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 13,282
699
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 19,371
728
Loïc Duval
Audi Sport Team Phoenix+ 20,273
825
Philipp Eng
BMW Team RBM+ 21,829
931
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM+ 22,665
1053
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 25,389
1162
Ferdinand Habsburg
WRT Team Audi Sport+ 26,431
1222
Lucas Auer
BMW Team RMG+ 29,221
1313
Fabio Scherer
WRT Team Audi Sport+ 29,610
1427
Jonathan Aberdein
BMW Team RBM+ 43,323
1510
Harrison Newey
WRT Team Audi Sport+ 51,275
168
Robert Kubica
Orlen Team ART+ 1:09,158

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze