Kubica na podium DTM, Rast niepokonany w Zolder

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Rene Rast wygrał wszystkie cztery wyścigi na torze Zolder i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej nad drugim na mecie Nico Müllerem. Swoje pierwsze podium w debiutanckim sezonie wywalczył Robert Kubica.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymał Ferdinand Habsburg, za którym w pierwszy zakręt złożył się Rene Rast. Świetnie wyścig rozpoczął Nico Müller, przesuwając się z piątej na trzecią lokatę.

Już na drugim okrążeniu wyścig zakończył się dla jednego z pretendentów do tytułu Robina Frijnsa. Holender został uderzony przez Fabio Scherera, potrąconego wcześniej przez Jonathana Aberdeina. Unieruchomione Audi spowodowało wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Kolejna neutralizacja miała miejsce chwilę po restarcie, gdy Philipp Eng zderzył się z Lucasem Auerem.

Habsburg i Müller zjechali do boksów jako pierwsi z czołówki, na 12. okrążeniu. Rast pojawił się w alei serwisowej na kolejnym kółku, podobnie jak Mike Rockenfeller, zyskując w ten sposób pozycje. O ile Rast utrzymał się z przodu, Rockenfeller szybko został wyprzedzony przez Habsburga i Müllera.

Robert Kubica zjechał do boksów jako ostatni, dzięki czemu przesunął się na czwartą pozycję. Polak na nowych oponach kręcił dużo lepsze czasy od rywali i wyprzedził Habsburga, który stracił wcześniej lokatę na rzecz Müllera. Kierowca WRT tracił tempo w końcówce wyścigu i został wyprzedzony także przez Timo Glocka, Jamiego Greena, Mike’a Rockenfellera i Sheldona van der Linde, by w końcu zdecydować się na kolejną wizytę w boksach na 33. okrążeniu.

Rast tymczasem zmierzał po swoje czwarte z kolei zwycięstwo w DTM, z komfortową przewagą nad Müllerem. Kubica dojechał na trzecim miejscu jako najlepszy kierowca BMW, pokonując Timo Glocka i Jamiego Greena. Punktowaną dziesiątkę uzupełnili Rockenfeller, van der Linde, Marco Wittmann, Harrison Newey oraz Habsburg.

Dzięki wygranej, Rast ma teraz 19-punktowe prowadzenie nad Müllerem, z kolei Frijns traci już 41 punktów na dwa wyścigi przed końcem sezonu, które odbędą się w dniach 7-8 listopada na torze Hockenheim.

PNrKierowcaZespół Rezultat
133
René Rast
Audi Sport Team Rosberg40 okr.
251
Nico Müller
Audi Sport Team Abt Sportsline+ 11,500
38
Robert Kubica
Orlen Team ART+ 25,785
416
Timo Glock
BMW Team RMG+ 29,572
553
Jamie Green
Audi Sport Team Rosberg+ 30,209
699
Mike Rockenfeller
Audi Sport Team Phoenix+ 31,971
731
Sheldon van der Linde
BMW Team RBM+ 33,095
811
Marco Wittmann
BMW Team RMG+ 47,199
910
Harrison Newey
WRT Team Audi Sport+ 47,651
1062
Ferdinand Habsburg
WRT Team Audi Sport+ 1 okr.
NSK22
Lucas Auer
BMW Team RMG
NSK19
Benoît Tréluyer
Audi Sport Team Phoenix
NSK25
Philipp Eng
BMW Team RBM
NSK27
Jonathan Aberdein
BMW Team RBM
NSK13
Fabio Scherer
WRT Team Audi Sport
NSK4
Robin Frijns
Audi Sport Team Abt Sportsline

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze