Kolejny McLaren w DTM

Brytyjski zespół Jenson Team Rocket RJN wyraził zamiar dołączenia do stawki Deutsche Tourenwagen Masters w sezonie 2021 z McLarenem 720S GT3.

To już czwarty zespół, który w ostatnim miesiącu ogłosił plany związane z niemiecką serią – do tej pory zrobiła to mistrzowska ekipa tego sezonu Abt Sportsline oraz mające zadebiutować w DTM GruppeM Racing i 2 Seas Motorsport. Prowizoryczna stawka urosła zatem do sześciu aut – trzech McLarenów, dwóch Audi oraz jednego Mercedesa-AMG.

„Gdy rozpoczęliśmy przygodę jako zespół, naszym zamiarem zawsze było zmieniać się i rozwijać, rywalizując w wielu różnych seriach i ściśle współpracując z producentem” – powiedział współwłaściciel zespołu Chris Buncombe. „Gdy pojawiła się okazja staru w DTM, uznaliśmy, że doskonale to do nas pasuje i nie mogę się doczekać tego jak ten projekt zacznie się rozwijać”.

Ekipa Jenson Team Rocket RJN powstała na początku 2019 roku, gdy Jenson Button oraz zwycięzca wyścigu 24h Le Mans Chris Buncombe nawiązali współpracę z byłym fabrycznym zespołem Nissana – RJN Motorsport. Szefem ekipy jest doświadczony Bob Neville.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Zespół  
Abt Sportsline
Abt Sportsline
GruppeM Racing
2 Seas Motorsport
2 Seas Motorsport
Jenson Team Rocket RJN

Źródło: dailysportscar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league