Michelin zostaje nowym dostawcą opon dla DTM

Francuska marka Michelin zostanie wyłącznym dostawcą opon dla pierwszego sezonu nowej odsłony Deutsche Tourenwagen Masters. Porozumienie w tej sprawie z organizatorami cyklu zostało osiągnięte w ubiegłym tygodniu.

Przejście na opony Michelin przez DTM jest o tyle niespodziewane, że w połowie 2019 roku podpisano nowy kontrakt z firmą Hankook, która miała dostarczać opony do sezonu 2023. Rozpoczęta w 2011 roku współpraca zostanie więc zakończona przedwcześnie.

„Michelin oznacza najwyższą jakość oraz produkty klasy premium, które od dziesięcioleci nie tylko są używane na drogach, ale wygrywają wyścigi” – powiedział szef DTM Gerhard Berger. „Każdy kierowca potwierdzi, że opony Michelin są niedoścignione pod względem regularności w zapewnianiu najwyższych osiągów przez cały dystans wyścigu. Z perspektywy zawodników oraz zespołów, to najlepsze, czego mogliby sobie życzyć”.

W sezonie 2021 DTM będzie wykorzystywać opony Michelin Pilot Sport GT S9M. Będą one wykorzystywane na znacznie dłuższym dystansie niż produkty Hankook – ilość kompletów opon na weekend wyścigowy zostanie bowiem ograniczona z siedmiu do zaledwie dwóch (z wyłączeniem inauguracji sezonu na Monzy, gdzie do wykorzystania będą trzy komplety).

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowych DTM, Michelin

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze