Hubert Haupt planuje występ w DTM

Dwadzieścia lat po swoim ostatnim starcie, Hubert Haupt może znów pojawić się w stawce Deutsche Tourenwagen Masters. Właściciel zespołu, który ogłosił wejście do niemieckiej serii w sezonie 2021, rozważa gościnny udział w jednej z rund.

Haupt zadebiutował w DTM za kierownicą Audi w sezonie 1991, kiedy to wywalczył swoje jedyne podium. Niemiec ma na swoim koncie łącznie 36 startów, z których ostatni w 2001 roku. Pomimo wieku 51 lat, Haupt pozostaje aktywnym zawodnikiem w wyścigach GT, a sezon 2020 zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji Silver Cup GT World Challenge Europe.

„To oczywiście fajna historia, wrócić za kierownicę 30 lat od debiutu” – powiedział lokalnym mediom. „Sprawię sobie ten prezent i wybiorę właściwy wyścig. Może nawet się zdarzyć, że będę na starcie sezonu na Monzy”.

Zapytany o kierowców, którzy poprowadzą jego samochody w pełnym sezonie, Haupt zasugerował, że będą to młody zawodnik z Formuły 2 lub Formuły 3 oraz doświadczony kierowca Mercedesa-AMG – tutaj za faworyta uznawany jest Maximilian Götz.

Źródło: motorsport-magazin.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze