Klien wystartuje w trzech rundach DTM

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, były kierowca Formuły 1 Christian Klien weźmie udział w wybranych rundach sezonu 2021 Deutsche Tourenwagen Masters wraz z zespołem JP Motorsport.

Początkowo plan zakładał występ w czterech weekendach wyścigowych, lecz zmiany w kalendarzu International GT Open wymusiły rezygnację ze startu na torze Lausitzring. Klien pojawi się więc w stawce podczas rund w Zandvoort, Nürburgring i Assen.

„Nie mogę doczekać się wyzwania, jakie niesie ze sobą nadchodzący sezon” – powiedział Klien. „Wyścigi DTM będą dla mnie zdecydowanie najciekawsze. Możemy rywalizować tam z najlepszymi zespołami i kierowcami w wyścigach GT3 i pokazać, na co nas stać. Mamy znakomitego partnera w postaci McLarena i nie możemy doczekać się współpracy z tak znanym producentem”.

Założony w ubiegłym roku zespół JP Motorsport z Erkelenz początkowo wykorzystywał Mercedesa-AMG GT3, lecz przed nadchodzącym sezonem zdecydował się zamienić go na McLarena 720S GT3. Poza DTM, Klien będzie ścigać się także w International GT Open, w duecie z Patrykiem Krupińskim. Podczas planowanego gościnnego występu w 1000-kilometrowym wyścigu na Paul Ricard dołączy do nich inny polski kierowca Karol Basz.

Szef zespołu Patryk Krupiński dodał: „Nie możemy doczekać się pierwszych wyścigów z McLarenem. Jesteśmy podekscytowani osiągami, które zrobiły na nas wrażenie, kiedy byli naszymi rywalami w GT Open. Mercedes-AMG to dobry i solidny produkt, ale dużo większe wsparcie fabryki oferowane innym zespołom Mercedesa w DTM byłoby dla nas bardzo niekorzystne i trudno byłoby o wyniki w niewspieranym AMG GT3. Spodziewamy się wiele po McLarenie jako partnerze i jestem pewien, że możemy podnieść ciśnienie stałym bywalcom naszym pakietem oraz dobrą współpracą!”

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Sheldon van der Linde ROWE Racing
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Jenson Team Rocket RJN
    GruppeM Racing
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team
Zgłoszenia gościnne
Christian Klien JP Motorsport

Źródło: jp-motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze