Glock pozostaje w DTM

Zwycięzca pięciu wyścigów Deutsche Tourenwagen Masters Timo Glock pozostanie w niemieckiej serii na swój dziewiąty sezon z kolei. Niemiec dołączy do Sheldona van der Linde w zespole Rowe Racing.

„Cieszę się, że mogę pozostać w DTM na sezon 2021” – powiedział Glock. „Przede wszystkim gratuluję Gerhardowi Bergerowi oraz ITR fantastycznej pracy włożonej w utrzymanie tej platformy i zebranie znakomitej stawki. To wspaniale, że będę mógł startować dla Rowe Racing. Zespół Hansa-Petera Naundorfa ma duże doświadczenie i odnieśli wiele sukcesów. Wygrali wszystko, co jest do wygrania w wyścigach długodystansowych”.

„Nie mogę doczekać się pracy z zespołem oraz Sheldonem van der Linde, który jest bardzo szybkim młodym gościem. Choć jestem starszy z naszej dwójki, pewnie wiele będę mógł się od niego nauczyć, bo ma dużo więcej doświadczenia w BMW M6 GT3. Zobaczymy, co możemy zrobić w tym sezonie, bez wątpienia będzie to ekscytujący rok. Nie mogę się doczekać pierwszych testów i wyścigów na Monzy”.

Glock dołączył do DTM po tym, jak stracił miejsce w Formule 1 przed sezonem 2013. Od tej pory wystartował aż w 130 wyścigach rodzimej serii, 10-krotnie stając na podium. Jego najlepszym wynikiem było piąte miejsce w klasyfikacji generalnej na koniec sezonów 2018 i 2020.

Nie jest to jedyna informacja ze świata DTM – swoje przystąpienie do tegorocznej stawki ogłosił zespół GetSpeed, który wystawi pojedynczego Mercedesa-AMG GT3. Za jego kierownicą zasiądzie Arjun Maini, będący pierwszym hinduskim zawodnikiem w historii serii.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Sophia Flörsch Abt Sportsline
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Timo Glock Rowe Racing
Sheldon van der Linde Rowe Racing
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Arjun Maini GetSpeed
Daniel Juncadella GruppeM Racing
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
    Walkenhorst Motorsport
    Haupt Racing Team
    Haupt Racing Team
Zgłoszenia gościnne
Christian Klien JP Motorsport

Źródło: mcg-ag.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze