HRT z fabrycznym składem w DTM

Zespół Haupt Racing Team pozyskał dwójkę fabrycznych kierowców Mercedesa-AMG na swój pierwszy sezon w Deutsche Tourenwagen Masters. Ekipa z Meuspath będzie cieszyć się wsparciem producenta, a reprezentować ją będą Maximilian Götz i Vincent Abril.

Dla 35-letniego Götza będzie to trzeci sezon w DTM. Niemiec ścigał się już dla Mercedesa w latach 2015-2016, a jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce na torze Moscow Raceway. Dużo większe sukcesy odniósł w wyścigach GT3, wygrywając serie ADAC GT Masters oraz GT World Challenge Europe Sprint Cup za kierownicą samochodów Mercedesa-AMG.

„Powrót do DTM jest mega!” – stwierdził Götz. „Byłem w serii w latach 2015-2016, a teraz wracam z Mercedesem-AMG i HRT. To wielki zaszczyt być obdarzonym takim zaufaniem. Ci, którzy znają HRT, Mercedesa-AMG i mnie wiedzą, że zawsze chcemy odnosić sukcesy. Z naszym pakietem mamy duże szanse walczyć o miejsca na czele stawki, nawet przy tak silnej konkurencji”.

„Mam przewagę w tym, że dobrze znam serię i jej procedury oraz samochód GT3. Nie mogę doczekać się ścigania w formacie bez zmiany kierowców. To większa odpowiedzialność, ale mogę z tym żyć. Mam nadzieję, że fani będą mogli wkrótce powrócić na tor. Dają nam duże wsparcie, szczególnie podczas domowych rund”.

Nazwisko 26-letniego Abrila jest znane polskim kibicom, bowiem w 2014 roku wspólnie z Mateuszem Lisowskim wygrał klasyfikację Silver Cup w GT World Challenge Europe Sprint Cup. Rok później Francuz wygrał tę serię w klasyfikacji generalnej, przykuwając uwagę Bentleya, dla którego ścigał się aż do sezonu 2019. Od ubiegłego roku Abril jest związany z Mercedesem-AMG.

„Starty w DTM to dla mnie spełnienie marzeń” – powiedział. „Od kiedy interesuję się motorsportem i samemu się ścigam, zawsze było to moim celem. DTM to bardzo konkurencyjna seria i tylko mocni producenci, zespoły i kierowcy walczą tam po zwycięstwa. To był zaszczyt, gdy zapytano mnie o dołączenie do HRT i nie mogę doczekać się startu”.

„Trudno cokolwiek przewidzieć – wiele rzeczy jest innych niż gdzie indziej, od opon po format wyścigowy. Kilka torów również będzie dla mnie nowych. Dlatego moim celem jest pracować jak najlepiej wraz zespołem nad wspólnym celem, jakim jest odniesienie sukcesów”.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Kierowca Zespół  
Sophia Flörsch Abt Sportsline
Mike Rockenfeller Abt Sportsline
Kelvin van der Linde Abt Sportsline
Nico Müller Team Rosberg
Dev Gore Team Rosberg
Timo Glock Rowe Racing
Sheldon van der Linde Rowe Racing
Marco Wittmann Walkenhorst Motorsport
Alexander Albon AF Corse

Liam Lawson
Nick Cassidy
AF Corse
Arjun Maini GetSpeed
Daniel Juncadella GruppeM Racing
Vincent Abril Haupt Racing Team
Maximilian Götz Haupt Racing Team
Lucas Auer Winward Racing
Philip Ellis Winward Racing
Zgłoszenia gościnne
Christian Klien JP Motorsport

Źródło: hauptracingteam.de

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze