Paffett powalczy o trzeci tytuł w DTM

Dwukrotny mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Gary Paffett powróci do niemieckiej serii po dwóch latach przerwy. Brytyjczyk będzie reprezentować zespół Mücke Motorsport, który wycofał się po sezonie 2016.

W przeciwieństwie do HRT, GruppeM i Winward, ekipa z Berlina nie otrzyma pełnego wsparcia ze strony Mercedesa-AMG i musiała samodzielnie zebrać wymagany budżet. Mücke Motorsport pozyskało jednak najlepszego dostępnego fabrycznego kierowcę w postaci Paffetta.

Urodzony w Londynie 40-latek ma aż 15 lat doświadczenia w DTM i 185 startów na swoim koncie. W tym czasie wygrał 22 wyścigi i 47-krotnie stawał na podium. Swoją dotychczasową karierę w DTM Paffett zakończył zdobywając swój drugi tytuł mistrzowski w sezonie 2018, po czym przeniósł się do Formuły E – najpierw jako kierowca, a następnie doradca fabrycznego zespołu Mercedesa.

Paffett ma jednak niewielkie doświadczenie w samochodach GT3, ograniczające się do trzech startów w 24h Spa-Francorchamps oraz jednego występu w 12h Bathurst. Jego samochód w DTM będzie różnić się od innych maszyn GT3, bowiem zostanie wyposażony w elektroniczny układ kierowniczy «space drive», w którym nie istnieje mechaniczne połączenie kierownicy z kołami. Sugeruje się, że podobny system znajdzie się także w Audi Sophii Flörsch oraz BMW Timo Glocka.

Zespół Mücke Motorsport rywalizował w DTM w latach 2005-2016, odnosząc w tym czasie tylko jedno zwycięstwo za sprawą Lucasa Auera. Po utracie fabrycznego statusu w Mercedesie, ekipa przeniosła się do wyścigów GT3, początkowo wykorzystując auta z trójramienną gwiazdą, by następnie wymienić je na Audi.

Dołączenie Paffetta i Mücke Motorsport do tegorocznej stawki podnosi liczbę samochodów zgłoszonych do pełnego sezonu do 17. Choć na pierwszy wyścig przyjdzie poczekać dopiero do czerwca, przedsezonowe testy rozpoczną się już w środę na torze Hockenheim.

Prowizoryczna lista zgłoszeń DTM 2021

Nr Kierowca Zespół  
2 Arjun Maini GetSpeed
4 Maximilian Götz Haupt Racing Team
5 Vincent Abril Haupt Racing Team
8 Daniel Juncadella GruppeM Racing
11 Marco Wittmann Walkenhorst Motorsport
16 Timo Glock Rowe Racing
18 Gary Paffett Mücke Motorsport
22 Lucas Auer Winward Racing
31 Sheldon van der Linde Rowe Racing
57 Philip Ellis Winward Racing
  Sophia Flörsch Abt Sportsline
  Mike Rockenfeller Abt Sportsline
  Kelvin van der Linde Abt Sportsline
  Nico Müller Team Rosberg
  Dev Gore Team Rosberg
  Liam Lawson AF Corse
 
Alexander Albon
Nick Cassidy
AF Corse
Zgłoszenia gościnne
  Christian Klien JP Motorsport

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimlera

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze