Kolejny występ Haupta w DTM

52-letni Hubert Haupt zaliczy swój drugi weekend wyścigowy w tegorocznej Deutsche Tourenwagen Masters. Niemiec ponownie zasiądzie za kierownicą Mercedesa-AMG swojego własnego zespołu.

Haupt wystartował już na torze Nürburgring, co było jego pierwszym występem w DTM od 20 lat. Jego weekend zakończył się przedwcześnie po tym, jak awaria samochodu wyeliminowała go już na pierwszych okrążeniach niedzielnego wyścigu. To właśnie pech był jednym z powodów, dla których zdecydował się na kolejny start.

„Miałem dużo frajdy w moim pierwszym gościnnym występie na Nürburgringu, a później pech sprawił, że nie dojechałem do mety drugiego wyścigu” – powiedział Haupt. „Dlatego chciałem dać sobie kolejną szansę. Hockenheim zawsze był jednym z moich ulubionych torów, o czym ponownie przekonałem się przy okazji ostatnich testów”.

Samochód Haupta będzie można łatwo rozpoznać, ponieważ będzie oklejony w barwy Playboya. Mercedes-AMG #6 nie jest zgłoszony do pełnego sezonu, dlatego nie będzie mógł on zdobywać punktów do klasyfikacji generalnej.

Uprawniony do zdobywania punktów będzie natomiast inny gościnnie startujący kierowca Marvin Dienst – będzie on bowiem zastępować Maximiliana Buhka w Mercedesie-AMG zespołu Mücke Motorsport, wyposażonego w układ space drive.

Źródło: hauptracingteam.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1