Mazda MX-5 wygrywa w Słowacji

Zaledwie kilka dni po debiucie w Mazda MX-5 Cup, który miał miejsce połowie czerwca na torze Poznań, załoga zespołu UNITEL Motorsport Krzysztof Siadkowski/Marcin Siadkowski odniosła zwycięstwo w klasie 1+2 podczas pierwszej rundy serii KRAMP Endurance, 8-godzinnego wyścigu na torze Slovakia Ring niedaleko Bratysławy.

Zarówno dla polskiego zespołu, jak i dla obydwu kierowców był to pierwszy w karierze wyścig długodystansowy. Rywalizacja w 30-stopniowym upale była bardzo wyczerpująca zarówno dla samochodów, jak i dla kierowców ubranych w grube, niepalne kombinezony.

Pomimo trudnych i wyczerpujących warunków w trakcie 8-godzinnego wyścigu, Mazda MX-5 przygotowana w warszawskiej firmie TG Auto spisała się doskonale. 200-konny roadster pokonał cały dystans bez najmniejszej awarii czy jakichkolwiek niepokojących objawów.

Załoga zespołu UNITEL Motorsport zajęła także dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej na 20 samochodów, co jest bardzo dobrym wynikiem, bo w wyścigu startowało wiele znacznie mocniejszych od Mazdy maszyn, takich jak Porsche, Radical, KTM GT3, czy BMW. Była realna szansa nawet na szóstą pozycję, ale wycieczka w żwir w końcówce zniweczyła te nadzieje.

„Zdecydowanie nie byliśmy najszybsi na prostej, ale mieliśmy świetne tempo w zakrętach” – mówi Krzysztof Siadkowski. „Zyskiwaliśmy czas także na krótkich postojach w boksach i powtarzalnością okrążeń. Rozkręcaliśmy się wyraźnie wraz z upływem czasu i pokonywanym dystansem. Jesteśmy pod wrażeniem osiągów i prowadzenia samochodu. Mazda MX-5 jest bardzo intuicyjna i przewidywalna, bardzo łatwo można się jej nauczyć na poziomie dającym satysfakcję z rywalizacji”.

„To było wspaniałe doświadczenie, koniecznie musimy je powtórzyć z większą liczbą samochodów z Mazda MX-5 Cup Poland” – dodaje Marcin Siadkowski. „Pozwoli to na jeszcze lepszą rywalizację. W padoku, a także w alei serwisowej wspomagali nas niezastąpieni Mateusz i Gerard z TGauto.pl, którym bardzo dziękujemy. Cała logistyka, a także strategia wyścigowa, harmonogram postojów, tankowań, zmian opon i kierowców – wszystko wypadło perfekcyjnie”.

Najbliższy start pucharowych Mazd MX-5 będzie miał miejsce w dniach 2-4 lipca na torze Poznań.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze