Palusko odnosi pierwsze zwycięstwo w pucharze Mazdy

Debiutujący w sezonie 2022 Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook Bartosz Palusko odniósł swoje pierwsze zwycięstwo podczas sobotniego wyścigu na torze Slovakia Ring.

Skład podium pierwszego zagranicznego wyścigu w historii pucharu Mazdy został rozstrzygnięty jeszcze przed startem. Tylko trzech zawodników zadeklarowało bowiem w wymaganym czasie wybór opon na suchą nawierzchnię – byli to Palusko, Jakub Glasse i startujący gościnnie Jan Červenka. Cała reszta spodziewała się zaostrzenia opadów deszczu, które zamiast tego ustąpiły do momentu rozpoczęcia rywalizacji.

Pierwsza dwójka klasyfikacji generalnej – Nikodem Wierzbicki i Konrad Czaczyk – rozważała zupełne wycofanie się z wyścigu, aby oszczędzić swoje opony deszczowe na kolejny dzień. Ostatecznie obaj wyjechali na tor, startując z alei serwisowej.

Pole posision przypadło więc Palusko, który utrzymywał za sobą Glassę i Červenkę przez pierwszych kilka okrążeń. Czech wraz z kolejnymi okrążeniami czuł się jednak coraz pewniej za kierownicą pucharowej Mazdy i na szóstym kółku wyprzedził Glasse, a gdy cała trójka razem składała się do pierwszego zakrętu, wyszedł na prowadzenie.

Palusko wkrótce odzyskał jednak prowadzenie i do końca wyścigu odjechał od Červenki na 2,560 sekundy, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo. Glasse w końcówce odpadł od pierwszej dwójki i stracił na mecie 7,669 sekundy.

Spośród zawodników jadących na deszczowych oponach Hankook, najlepiej poradził sobie Przemysław Turek. Jako jedyny uniknął bowiem zdublowania przez liderów – taki los spotkał Tomasza Lacha, Oskara Klimka, lidera klasyfikacji generalnej Nikodema Wierzbickiego oraz Jacka Cichopka. Konrad Czaczyk zdecydował się na zjazd do boksów po przejechaniu dwóch okrążeń.

P Nr Kierowca Rezultat
1 125 Bartosz Palusko 11 okr.
2 76 Jan Červenka + 2,560
3 100 Jakub Glasse + 7,669
4 13 Przemysław Turek + 1:55,489
5 115 Tomasz Lach + 1 okr.
6 202 Oskar Klimek + 1 okr.
7 333 Nikodem Wierzbicki + 2 okr.
8 45 Jacek Cichopek + 2 okr.
NSK 175 Konrad Czaczyk  

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze