Cichopek kończy sezon na podium

Jacek Cichopek zajął trzecie miejsce w ostatnim wyścigu tegorocznego cyklu Unitel Mazda MX-5 Cup Poland powered by Hankook. Na tej pozycji zakończył też swój debiutancki sezon.

Rybniczanin do finałowego wyścigu ustawił się na drugim polu startowym. Po zgaśnięciu czerwonych świateł spadł chwilowo na czwartą lokatę, lecz jeszcze przed końcem pierwszego okrążenia przebił się na prowadzenie, które utrzymywał przez dłuższy czas.

Na trzecim okrążeniu do Jacka dojechał przebijający się z głębi stawki Nikodem Wierzbicki. Sponsorowany przez ECU Master kierowca bronił się przed tegorocznym mistrzem serii przez trzy kolejne okrążenia, lecz ostatecznie nie mógł nic zrobić wobec znacznie lepszego tempa zdobywcy tytułu.

Jacek do końca wyścigu był uwiązany w walkę o drugą lokatę z Konradem Czaczykiem. Trwający ponad pół wyścigu pojedynek dostarczał wielu emocji i licznych zmian pozycji. Ostatecznie rybniczanin zajął trzecie miejsce, finiszując zaledwie 0,659 sekundy za swoim rywalem.

Co jednak najważniejsze, Jacek przyjechał na metę przed swoim rywalem w walce o trzecie miejsce w końcowej punktacji Bartoszem Palusko. Szóste podium w dziesięciu wyścigach sezonu 2022 zapewniło Jackowi tytuł drugiego wicemistrza kraju.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze