Kojder przed pretendentami do tytułu

Jakub Kojder wygrał ostatnią sesję kwalifikacyjną w sezonie 2022 WORK STUFF Super S Cup. Pokonał on rywalizujących w ten weekend o tytuł mistrzowski Adama Karkuszewskiego i Tomasza Pawlaczyka.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Karkuszewski jako pierwszy zapisał się do tabeli wyników z czasem 2:28,041. Pierwsze szybkie okrążenie przejechał jednak Pawlaczyk, który po pięciu minutach prowadził z wynikiem 2:02,986, a na swoim kolejnym okrążeniu poprawił się na 1:51,286.

Po 10 minutach na pierwsze miejsce wyszedł Damian Stachowiak z czasem 1:51,079, lecz już chwilę później na prowadzenie powrócił Karkuszewski, ustawiając poprzeczkę na 1:50,524.

Gdy wydawało się, że lider klasyfikacji zdobędzie pole position i powiększy o dwa punkty swoją przewagę nad Pawlaczykiem, plany pokrzyżował mu Jakub Kojder, który na pięć minut przed końcem pojechał o 0,065 sekundy szybciej.

Żółta flaga w ostatnim zakręcie uniemożliwiła rywalom odpowiedzieć na ten czas i tym samym Kojder zakończył sesję kwalifikacyjną na pierwszym miejscu. Karkuszewski zdobył jednak o jeden punkt więcej od trzeciego Pawlaczyka.

Jerzy Drabent był czwarty, przed Damianem Stachowiakiem i Michałem Molskim. Grzegorz Stępień był siódmy, przed powracającym do stawki Bartoszem Alejskim, który pokonał Patryka Hoffmanna i Tomasza Augustyniaka. Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się najlepszy z debiutantów Adam Nojman, Bartłomiej Tabaczyński, Przemysław Silski oraz Michał Walczak-Makowiecki, który nie zdołał przejechać szybkiego okrążenia.

Pierwszy wyścig weekendu WORK STUFF Super S Cup zaplanowano na 15:20.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze