Peugeot zaprezentował nowy samochód TCR

Francuski producent Peugeot rozpoczął przyjmowanie zamówień na model 308TCR, będący udoskonaloną wersją modelu 308 Racing Cup, używanego w ubiegłym roku w różnych seriach TCR.

„Model 308 Racing Cup był już zgodny z przepisami TCR, ale szybki rozwój serii korzystających z tych regulacji zainspirował nas do dalszej pracy i osiągnięciem najwyższego poziomu osiągów. W 2018 nowy model będzie startować w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych” – powiedział dyrektor Peugeor Sport Bruno Famin.

„Peugeot 308TCR pojawił się w doskonałym momencie, pokazując nasze zaangażowanie w stosunki z zespołami klienckimi. Wykorzystaliśmy naszą wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć samochód konkurencyjny, niezawodny i sprawiający radość z jazdy, aby spełnić uzasadnione oczekiwania naszych klientów”.

Pierwsi klienci otrzymają swoje egzemplarze w kwietniu. Nowy model został wyceniony na 109 tys. euro bez podatku. Za ofertą francuskiego producenta mają przemawiać niskie koszty obsługi – około 4,5 euro za kilometr, żywotność silnika do 5000 km oraz fakt, że pojazd jest dostarczany do klientów gotowy do użytku, bez konieczności samodzielnego montażu.

Źródło: touringcartimes.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1