Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie koreańska marka Hyundai zaprezentowała model Veloster N ETCR, przeznaczony do startującej w przyszłym sezonie serii wyścigów elektrycznych samochodów turystycznych.

„ETCR to oczywisty dla nas krok, który wpisuje się w naszą strategię produkcji samochodów elektrycznych” – powiedział wiceprezydent Hyundai Motor Group Thomas Schemera. „Zaplanowaliśmy dogłębny program testowy, którym zajmą się doświadczeni specjaliści z Hyundai Motorsport. Veloster N ETCR doskonale uzupełni nasze portfolio samochodów turystycznych”.

Hyundai ma już dwa samochody turystyczne, przygotowane z myślą o klasie TCR – w pucharze świata rywalizuje model i30 N, z kolei nowszy Veloster N przeznaczony jest na rynek amerykański, gdzie ściga się m.in. w IMSA Challenge.

Zgodnie z regulaminem ETCR, samochód będzie mieć silnik umieszczony pośrodku, napędzający tylną oś. Hyundai jest drugim producentem, który zaprezentował swój elektryczny samochód turystyczny – w marcu jako pierwsza swój model pokazała Cupra.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race