Hyundai odświeża swój samochód TCR

Koreański producent Hyundai zaprezentował nową wersję swojego udanego samochodu w specyfikacji TCR – modelu i30 N. Auto, które Gabriele Tarquini i Norbert Michelisz doprowadzili do Pucharu Świata Samochodów Turystycznych w latach 2018-2019, doczekało się odświeżenia wizualnego.

Model i30 N to jeden z trzech samochodów TCR oferowanych przez Hyundaia, obok Velostera N oraz Elantra N. Poza triumfami w WTCR, może się on pochwalić ponad 180 zwycięstwami oraz 13 tytułami w seriach wyścigowych całego świata. Wersja na 2021 rok otrzymała nowy przedni zderzak oraz światła w technologii LED, upodabniając się do obecnie sprzedawanego modelu drogowego.

„Stworzenie silnej więzi między projektami wyczynowymi oraz drogowymi Hyndaiami było od początku ważnym celem dla działu wyścigów klienckich” – powiedział szef działu Customer Racing Hyundaia Andrew Johns. „Kiedy zaprezentowano najnowsze poprawki do modelu i30 N, ważne było, abyśmy wprowadzili je także do auta TCR”.

„Wyniki pokazują, że to zawsze był bardzo mocny samochód w kategorii TCR. Nie możemy jednak brać sukcesów naszych klientów za pewne, zatem cały czas pracujemy nad tym, aby utrzymywać ich na czele mistrzostw”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Hyundaia

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze