Według zakulisowych informacji, mistrzowska marka sezonu 2017 WTCC Volvo rozpoczyna prace nad samochodem w specyfikacji TCR, którego debiut jest spodziewany najwcześniej na końcówkę sezonu 2018.

Choć szwedzki producent od dawna był podejrzewany o pracę nad autem TCR, podczas ostatniego weekendu WTCC w Katarze okazało się, że priorytetem dla marki był rozwój swojego samochodu TC1 i dopiero teraz siły zostaną przeniesione na nowy projekt.

Volvo nie będzie mogło przystąpić do nadchodzącego sezonu Pucharu Świata Samochodów Turystycznych WTCR, bowiem nie posiada obecnie zgodnego z regulaminem samochodu. Z tego samego powodu Volvo wycofało się z rywalizacji w Skandynawskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych.

Opracowanie nowego modelu umożliwiłoby Volvo starty w obu wspomnianych seriach, lecz debiut wyścigowy nie jest spodziewany przynajmniej do końcówki przyszłego sezonu.

„Przepisy TCR są świetne, a utworzenie WTCR to dobra decyzja” – powiedział szef Polestar Motorsport Alexander Murdzevski Schedvin. „Otwiera to przed nami wiele drzwi, ale stawia nas również przed koniecznością stworzenia dobrego planu działania – z tego powodu nie możemy obecnie ujawnić niczego konkretnego. Mamy nadzieję na powrót na tor wraz z zespołem w dalszej perspektywie. Więcej szczegółów podamy w pierwszych miesiącach przyszłego roku”.

Źródło: touringcartimes.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race